Приїзд до Кременчука став першим офіційним робочим візитом Валерія Головка на посаді губернатора

Індустріальний центр Полтавщини – Кременчук – в рамках робочого візиту відвідав голова Полтавської обласної державної адміністрації Валерій Головко. Він побував на Крюківському вагонобудівному заводі, підприємствах «АвтоКрАЗ» та «Кременчук м'ясо», а також поклав квіти до пам'ятника колишньому меру Кременчука Олегу Бабаєву. А ще – відвідав волонтерку у госпіталі та зустрівся з директорами підприємств. Разом з керівником області побували на всіх цих об'єктах і наші кореспонденти.

«Головне завдання нині – зберегти і підняти промисловість» – переконаний голова Полтавської облдержадміністрації Валерій Головко. Керівник області побував на провідних підприємствах Кременчука, щоб на власні очі побачити процес виробництва, дізнатися про проблеми і перспективи.
Спершу оглянув потужності Крюківського вагонобудівного заводу, де виготовляють дизельні та електропотяги, вагони локомотивної тяги, вантажні і вагони метро, зокрема, й для київського метрополітену. В гарні роки, говорять на заводі, виробляли майже 11 тисяч вантажних вагонів на рік, проте нині у підприємства – важкі часи – через втрату ринків збуту.

/Вадим Ведмеденко, директор з якості ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод»
Ми як вітчизняне підприємство, вітчизняний товаровиробник хочемо, щоб українці були завантажені роботою, щоб отримували прибуток і щоб війна закінчилася/

Крюківський вагонобудівний завод – один із найбільших наповнювачів бюджету. Відрахування до міської казни у 2012-2013 роках становили 70-78 млн.грн. У 2014-му надходження зменшились до 30 млн., до державного бюджету нині теж спрямовують у рази менше. Крім цього, торік підприємство втратило близько тисячі працівників, зокрема, через реорганізацію.

/Костянтин Жеваго, народний депутат України
Я на 100% впевнений, що завод повинен і буде працювати, просто там повинні бути адекватні спеціалісти, які можуть продавати цю продукцію не лише на ринки Російської Федерації, колишнього СРСР чи СНГ, а на зовнішній ринок/

Нині продукцію заводу закуповує Білорусія, Казахстан, Таджикистан та країн Балтії. В Україні – 18 вагонобудівних підприємств, 65% усієї продукції припадає саме на Крюківський вагонобудівний.
Побував Валерій Головко і на ПАТ «АвтоКрАЗ», де виконують замовлення Міноборони.

/Лайф
Роман Черняк, генеральний директор ПАТ «АвтоКрАЗ» розповідає В.Головку:
- У нас на озброєнні сьогодні - ЗІЛи - 135, МАЗ - 537, МАЗ - 543 і БАТи. Це автомобіль з можливістю тягати причепи вагою до 100 тонн/

«АвтоКрАЗ» виготовляє різні види бронетехніки для потреб української армії, зокрема, «Кугуари» та «Спартани».

/Лайф
Роман Черняк, генеральний директор ПАТ «АвтоКрАЗ»:
- Він озброєний як кулеметом, так і ракетними комплексами, тут може стояти до 4-х ракет, встановлюється тепловізор і всі необхідні опції. Їх отримала Нацгвардія, СБУ, наші криміналісти.
Валерій Головко, голова Полтавської ОДА:
- Вони броньовані?
Роман Черняк, генеральний директор ПАТ «АвтоКрАЗ»:
- Так, вони броньовані, захищені від прямого потрапляння з 10 метрів. Набої 7,62 і німецькі гранати під днищем. Під час взриву автомобіль зберігає свій обочий стан, прохідність і не втрачає управління/

«Я хочу, щоб Міноборони робило замовлення виключно вітчизняним підприємствам, одним із яких є «АвтоКрАЗ» – наголосив Валерій Головко.

/Юрій Облог, директор з продажу ПАТ «АвтоКрАЗ»
У 2014 році здійснювали поставки Міноборони, прикордонним військам, СБУ, експертно-криміналістичній службі, Національній гвардії та іншим силовим відомствам/

Щоправда, комунальна техніка поки що залишається «у прольоті», говорять на підприємстві. Генеральний директор Роман Черняк висловив невдоволення тим, що у Києві закупили КАМАЗи, а у Полтаві – сміттєвози невітчизняного виробництва. Придбати їх у «АвтоКрАЗа», говорить, було б дешевше. Після екскурсії виробничими приміщеннями влаштували тестування новенької техніки на полігоні, побував за кермом «Кугуара» та «Спартана» і Валерій Головко.

/Лайф
Валерій Головко:
- Достатньо комфортно, відчувається міць і щодо того, як вона себе відчуває на поверхні, не підготовленій до їзди, теж дуже якісно. Думаю, нашим військовим це сподобається/

Побував Валерій Головко і на ПАТ «Кременчук м'ясо», яке досі постачає продукцію на Донеччину та Луганщину. Підприємство втратло ринки збуту у Криму і перебуває у пошуках нових.
Під час перебування у Кременчуці керівник області разом із першим заступником міського голови Віктором Калашником вшанували пам’ять екс-мера Олега Бабаєва, поклавши квіти до скульптурної композиції у сквері, який віднедавна носить ім'я Олега Мейдановича. Потім посадовці відвідали волонтерку Ірину Митрофанову в обласному госпіталі для інвалідів війни. Жінка тільки-но повернулася із зони АТО, де, допомагаючи пораненим, отримала контузію. Валерій Головко потурбувався про збір медикаментів для краматорського шпиталю, звідки приїхала волонтер.

Стрічка новин