На Полтавщині більше 600 дітей проживає в сім'ях, де батьки ухиляються від виконання своїх обов'язків

На Полтавщині більше 600 дітей проживає в сім'ях, де батьки ухиляються від виконання своїх обов'язків. Судами прийнято понад 110 рішень про позбавлення батьківських прав 130 батьків відносно 164 дітей. Про ці та інші підсумки роботи відповідних служб говорили на засіданні Координаційної ради у справах дітей при облдержадміністрації.

Червоною ниткою під час всього засідання Координаційної ради у справах дітей проходив випадок, який нещодавно стався в Лубенському районі. Батько майже 20 років тримав двох доньок у домашній в'язниці.

/Олег Пругло, перший заступник голови Полтавської ОДА
А 10 років вони не ходили в школу? А сусіди? А дільничий? А голова сільради? Невже нікого не було і ніхто не бачив, що це неадекватна людина, неадекватна сім'я/

Щоб таких випадків було якомога менше, переконаний Олег Пругло, відповідні служби мають постійно проводити скоординовану роботу.

/Олег Пругло, перший заступник голови Полтавської ОДА
Щоб не просто міліція тільки по дзвінку 102 повинна виїжджати, а робити профілактику. Не тільки наші соціальні служби, які працюють з сім'ями, повинні констатувати факт – ні, це повинна бути робота всіх нас разом/

Нині на Полтавщині на обліку Служби у справах дітей перебуває 688 осіб. З них у 640 батьки належним чином не виконують своїх обов'язків. Частину цих батьків минулого року позбавили відповідних прав. Хоча загальна кількість позовів до суду все ж зменшилася.

/Інна Конончук, начальник Служби у справах дітей Полтавської ОДА
Десь на 32% на позбавлення і на 7% – на відібрання. І це також є причинами для роздумів, що відбувається: чи діти залишаються в сім'ї і своєчасно не подаються документи, чи все ж таки менше стало таких сімей/

Роботу серед неповнолітніх проводить і кримінальна міліція у справах дітей. Так в ході рейдів минулого року на вулицях та вокзалах виявили 176 дітей. З них 74 попереджено, а 102 дитини вилучено. Їх влаштували до центрів реабілітації, закладів охорони здоров'я або ж повернули до сімей чи навчальних закладів.

Стрічка новин