У Полтаві прощалися з героєм

У Полтаві прощалися з героєм. Олександр Мочалов був бійцем добровольчого батальйону «Донбас». Він зник безвісти у Іловайському котлі, а родина досі не знала, що з хлопцем. Тільки днями одне зі знайдених на місці подій тіл ідентифікували методом ДНК-експертизи. І рідні дізналися: Олександр загинув, коли намагався вивести побратимів із іловайського пекла.

За спокій душі усіх трагічно захиблих під час війни на Сході, і особливо - за раба Божого воїна Олександра молилися у Свято-Успенському соборі Полтави. Від часу подій у Іловійську і аж донині він вважався безвісти зниклим. Майже півроку його шукала рідня. Про долю хлопця дізналися тільки на днях, коли методом ДНК-експертизи вдалося опізнати останки. Пам'янути героя прийшли його родина та друзі.

/Валентин Линько, побратим
Служили ми разом, але попали не разом. Якраз ми в той період Артемівськ звільняли, він подзвонив та каже: «Я на війні», я кажу: «Я теж». І там зустрілися, але ненадовго. Вони пішли на Іловайськ, ми – в іншу сторону/

/Федір, Архієпископ Полтавський та Кременчуцький
Він увійшов в котел на допомогу своїм побратимам бойовим, коли вже котел існував, коли стало відомо, що наші війська оточені і ці хлопці, зокрема Олександр, а він був добрим водієм, сам проявив ініціативу, з боями вони прорвалися до своїх товаришів, щоб їх виручити/

/Валентин Линько, побратим
Коли із оточення виходили 29 числа, він мені якраз тоді дзвонив, каже: «Все нормально, виходимо». І все, зв'язок перервався/

Олександр Мочалов був бійцем добровольчого батальйону «Донбас» Нацгвардії України. Вдома у нього залишилися дружина та донька.
Таких, як Олександр, безвісти зниклих, на Полтавщині – 24 особи. Це за офіційними даними міліції. Більшість родичів цих бійців звернулися до Полтавського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру, щоб поповнити своїми даними базу ДНК. Її почали формувати у жовтні.

/Ірина Мороз, старший експерт відділу досліджень в НКЕДЦ при УМВС України
З початку жовтня відбувався відбір букального епітелію, відкрито 21 кримінальне провадження. 10 чоловік - уже відбулося співпадання по одному з родичів, лише у однієї людини - по 2. І вже відбувається другий раз забір букального епітелію у других родичів/

Процедура така - кровні родичі зниклого безвісти приходять разом зі слідчим до Центру, там здають на аналіз букальний епітелій, простіше - слину.

/Для відбирання букального епітелію та зручного транспортування на будь-які відстані/

Цю паличку у конверті відправляють на Київ - саме там робляться дослідження та формується база. Якщо співпадання ДНК-даних є, роблять повторний аналіз. Друге співпадання свідчить про те, що родичі знайшли, кого шукали, кажуть у лабораторії.

Стрічка новин