Рятувальні служби готові до посиленої роботи на Водохреще

19 січня увесь православний світ відзначатиме Водохреще. До цього свята вже на сто відсотків готові рятувальні служби. У понеділок вони в посиленому режимі чергуватимуть у місцях проведення масових заходів, пов'язаних із пірнанням в ополонки. 

Занурення в ополонку на Водохреще, за повір'ям, має додати здоров'я та вберегти від хвороб у цьому році. Аби хрещенські купання для полтавців минули без надзвичайних подій, за ними пильно слідкуватимуть рятувальники.

/Ігор Бокань, начальник 3-ої ДПРЧ ГУ ДСНС у Полтавській області
Під час святкування Водохреще наша служба чергуватиме в місці проведення масових заходів на лівому березі річки Воорскла з 6.00 до 19.00 вечора. Це буде один пожежний розрахунок з рятувальним обладнанням для виконання робіт на воді/

Зазвичай основне дійство 19 січня відбувається на території Центрального пляжу та річці Ворскла. Проте «надзвичайники» попереджають: нині масовий вихід на лід вкрай небезпечний. Допустима товщина криги - 15 см. Цими днями, говорять на Рятувально-водолазній станції, вона складає близько 11. До того ж біля очерету лід особливо крихкий.

/Євген Савчук, начальник КП «Рятувально-водолазна станція» Полтавської МР
На Водохреще прийнято рішення, що ми не будемо вирізати ополонку у формі хреста, щоб не створювати передумов для провалення людей. Тому вона буде прямокутної форми. Вона вже підготовлена, і я думаю, що у нас нещасних випадків не буде/

Обов'язково слід заходити у воду по одному, не створювати скупчення людей. Батькам необхідно тримати в полі зору своїх дітей і пильно слідкувати за їхньою поведінкою на водоймах під час масових заходів. Поряд із цими простими рекомендаціями рятувальники дають кілька цінних порад, як поводити себе, якщо все-таки трапилася біда.

/Євген Савчук, начальник КП «Рятувально-водолазна станція» Полтавської МР
Якщо з людиною трапилася надзвичайна пригода, по-пеше, ні в якому разі не треба панікувати. Найголовніше - людина повинна пам'ятати, що ні в якому разі не барахтатися, не втрачати сили/

У разі виникнення подібної надзвичайної ситуації варто телефонувати до Рятувально-водолазної служби за телефоном 67-99-58, і чергова зміна обов'язково прийде на допомогу.

Стрічка новин