В обласній раді говорили про бюджет-2015

Обласний бюджет на 2015 рік – головне питання, яке обговорювали на засіданні Президії обласної ради та профільної комісії. Цього року бюджет області, як зазначалося, становитиме 3 мільярда 600 мільйонів грн., що на 300 мільйонів більше, ніж торік. Питання, які порушували на засіданні, винесуть на розгляд наступної сесії.

Бюджет Полтавщини у 2015-му буде майже на рівні з минулорічним, говорять в обласній державній адміністрації. Цього року у розпорядженні області – 3 мільярда 600 мільйонів грн. Зокрема, 39 мільйонів планують спрямувати на освіту, 45-ть – на охорону здоров'я, 9,5 мільйонів – на соціальний захист, понад 800 тисяч грн. – на галузь фізичної культури і спорту, ще 132 тисячі – на розвиток культури і мистецтва.

/Олег Пругло, перший заступник голови Полтавської ОДА
Що нового у цьому бюджеті, який ми пропонуємо? Більш вільно себе почуватимуть наші райони, ми, як раніше, не визначатимемо об'єкти, які будемо співфінансувати, а даємо їм фінансування/

У 2015-му, говорить Олег Пругло, полтавці відчують децентралізацію в дії. Вперше райони самі визначатимуть, куди вкладати інвестиції. Разом з тим, у 2015-му доведеться економити практично на всьому.

/Павло Кропивка, директор Департаменту фінансів Полтавської ОДА
Для області зменшено обсяг субвенції із загального фонду державного бюджету на погашення заборгованості в різниці в тарифах на теплову енергію, послуги з централізованого водопостачання та водовідведення на загальну суму 77 мільйонів грн./

Одне з питань, яке турбує полтавців, – якість доріг. Що буде з ними у 2015-му, коли доведеться жити у режимі жорсткої економії? – поцікавилися у чиновників.

/Сергій Марчишинець, директор Департаменту інфраструктури та туризму Полтавської ОДА
- Якщо говорити про нашу обласну субвенцію, яку надає держава, то це на рівні 24 млн. 133 тис. грн.
- Торік яка субвенція була?
- Така ж сама. Вона залишається незмінною/

Дві третини коштів, передбачених на ремонт автошляхів, спрямують на капітальний ремонт, і одну третину – на поточний. Перелік вулиць, на яких працюватимуть у першу чергу, ще не затвердили. Його оприлюднять пізніше. Доки учасники засідання обговорювали бюджетні питання, під стінами обласної державної адміністрації мітингували громадські активісти, обурені новими тарифами на житлово-комунальні послуги. До керівників області вони звернулися з вимогою:

/Олег Підгорний, активіст ГО «Громадський майдан Полтавщини_
Негайно приступити до перевірки «Полтаватеплоенерго» та «Полтававодоканалу». Ми ще восени принесли вам пакет документів, де технічно довели, що тарифи завищені в 1,5 – 2,5 рази/

Звернення мітингувальників не проігнорують – пообіцяв голова обласної ради Петро Ворона. Говорить, не робили цього й раніше, а спробу загострити становище назвав політичним ходом.

Стрічка новин