У Галереї мистецтв відбувся справжній показ історичного вбрання

Сьогодні у Галереї мистецтв відбувся справжній показ історичного вбрання. 18 жіночих костюмів, відтворених за старовинними ескізами, полтавцям продемонстрували вихованки гуртка «Дивограй» загальноосвітньої школи №26. Разом з ними мандрувала різними епохами та століттями й наша знімальна група.

Марія Корецька сьогодні демонструватиме вбрання епохи Барокко. Цей період в історії жіночого костюму, говорить, їй дуже подобається, адже тоді любили носити пишні сукні з великою кількістю різноманітних прикрас.

/Марія Корецька, учениця ЗОШ №26
Тоді любили носити багато спідниць та під'юбників, щоб сукня була дуже пишною, а ще я знаю, що моя сукня, це – Франція, тому що у Франції одягали спідницю, під'юбник, а потім розрізану спідницю/

Побачити жіночий костюм крізь призму історії цього дня усім охочим запропонували вихованки гуртка «Дивограй» на чолі зі своїм керівником Тамарою Пилипенко. Цей Театр мод на базі загальноосвітньої школи №26 існує більше 20 років. За цей час гуртківці встигли створити не один десяток різноманітних суконь, від античності і до сьогодення. До того ж дослідили історію світової моди та українського національного вбрання.

/Віолетта Шинкаренко, учениця ЗОШ № 26
Для мене це дуже цікаво, і наш вчитель Тамара Віталіївна нас вчить. І ми хочемо дізнатися більше історію костюму, і вона нам хотіла сказати, які ці костюми можуть бути/

Створення костюму – справа копітка та тривала. Адже у своїх моделях майстрині на чолі зі своєю наставницею намагаються продумувати увесь образ до найменших деталей: прикрас, зачіски, головного убору.

/Тамара Пилипенко, керівник гуртка «Дивограй» ЗОШ №26
Ми починаємо від витоків: спочатку розглядаємо картини, можливо, якісь казки прочитати доводиться, щоб заглибитися в епоху. Потім малюнок, розкрій. Наші костюми недорогі. Ми використовуємо матеріали із «бабусиної скрині», тому що часто там є і якась портьєра, можливо, якась скатертина, часто буває, що це замінники взагалі тих тканин. Але намагаємося, щоб у нас був і атлас, і оксамит, щоб було повторення шляпки/

Сьогоднішній показ мод влаштували у Художньому музеї імені Миколи Ярошенка у рамках традиційних Різдвяних зустрічей. Запросили на нього вчителів образотворчого мистецтва міста, членів методоб'єднання. Подібні заходи для них – гарна нагода обмінятися досвідом.

/Алла Тимошенко, зав. відділом науково-масової та виставкової роботи Полтавського Художнього музею ім.М.Ярошенка
Тамара Віталіївна дивує кожного року як вчитель, дивує вже не одне десятиліття. На всі проекти музейні вони, гарно відкликаючись, показують свої знахідки, і це вже традиція музейна/

Вихованки гуртка «Дивограй» на своїх заняттях не лише відтворюють історичні костюми, а й фантазують, вигадуючи одяг із підручних матеріалів.

Стрічка новин