Полтавці наприкінці минулого року купили ялинок менше, ніж роблять це зазвичай

Полтавці наприкінці минулого року купили ялинок менше, ніж роблять це зазвичай. Війна на Сході країни та фінансова криза тому причина, вважають лісівники. Сезон продажу новорічних дерев та рейдів проти крадіїв завершено, тож фахівці нині підбивають підсумки і думають про насадження нових ялинок на місці зрубаних.

Кращим підприємством області серед лісових господарств став Полтавський лісгосп. Критеріїв, за якими судили, було багато, в їх числі - і результати продажу новорічних ялинок. Щоправда на них цього року попит значно менший, ніж завжди. Війна на Сході та фінансова криза - багатьом було не до ялинки, припускають лісівники. Полтавський лісгосп цього року продав 17 тисяч ялинок замість запланованих 25. Зате і крадіїв менше було.

/Олександр Холодний, директор ДП «Полтавський лісгосп»
За цей період ми склали 7 протоколів на порушників - це трохи менше, ніж в минулому році. Я думаю, результат кращий, тому що менше в ліс прийшло за незаконною ялинкою/

Ялинки в лісгоспі цьогоріч були недорогими - в середньому 36 гривень. Їх вирубували на плантаціях новорічних ялинок та у місцях, які вимагають прорідження. На місці зрубаних навесні з'являться молоді деревця. У розсадниках лісгоспу уже чекають саджанці.

/Олександр Холодний, директор ДП «Полтавський лісгосп»
Для початку ми збираємо шишки, у нас є своя шишкосушарка у лісництві. От, наприклад, сьогодні зібрали шишки, пересушиили, обескрилили. Зібране насіння висіяли у Борівському лісництві, у нас там в розсаднику тільки хвойні породи/

Однорічні деревця незабаром висадять у відкритий грунт, а через 5 років з них виростуть нові новорічні ялинки.

Стрічка новин