Новий 2015-й рік полтавці зустріли без надзвичайних ситуацій

"Такої спокійної новорічної ночі, як цього разу, давно не було" - говорять в міліції, державній службі з надзвичайних ситуацій та на станції швидкої допомоги. Полтавці як ніколи були законослухняними, виваженими та обережними. Святкові вихідні теж минули без особливих пригод. Більше про це - у матеріалі наших кореспондентів.

Чи то події на Сході України, чи інтеграція до Європи, а може непросте економічне становище вплинули на полтавців таким чином, що новорічні свята минули спокійно. Те, що надзвичайних ситуацій як у новорічну ніч, так і святкові вихідні майже не було, підтверджують в усіх екстренних службах.

/Юрій Сулаєв, начальник ВЗГ УМВС України в Полтавській області
Я, чесно кажучи, не пам'ятаю такої спокійної новорічної ночі за весь період служби в міліції. За добу - жодного резонансного злочину не зареєстрували/

Зазвичай, говорять в міліції, щодоби в області реєструють 80-90 правопорушень, 1-го січня їх було не більше 60-ти. На 16-ти об'єктах, де встановили ялинки і проводили масові заходи, правоохоронці не склали жодного протоколу за порушення правопорядку, хоча новий рік тут відзначали понад 10 тисяч людей. Щоправда, у перші дні 2015-го у Карлівці було вчинено розбійний напад, а в Кременчуці знайшли тіло чоловіка, який помер від травми голови.

/Юрій Сулаєв, начальник ВЗГ УМВС України в Полтавській області
Чоловік почав залицятися до однієї з гостей, жінці це не сподобалось і вона кухонним ножем вдарила чоловіка у скроню/

Наприкінці 2014-го Олександр Мамай підписав розпорядження про тимчасову заборону використання піротехнічних виробів. На новий рік правоохоронці фіксували такі порушення, щоправда, обмежувались здебільшого усним попередженням. Загалом вилучили із незаконного обігу 2 кг. піротехнічних засобів, зібрали матеріали на 5-ох суб'єктів господарювання, які працювали без ліцензії. Не сиділи без діла і МНС-ники. У перші дні нового року винесли з палаючої оселі мешканку Пирятинського району.

/Віталій Шкаревський, начальник відділу інформації та комунікацій з громадськістю ГУ ДСНС України в Полтавській області
Вона жива, медичної допомоги не знадобилося, рятувальники винесли її на свіже повітря, жінка почувалася добре. Через задимлення евакуювали ще 10 людей, бо вони не могли вийти самостійно/

З початку року, говорять рятувальники, в області зареєстрували 22 надзвичайні ситуації, з них 17 - пожежі, внаслідок яких постраждало шестеро людей та двоє загинуло. Разом із МНС-никами рятували полтавців і працівники станції екстренної медичної допомоги.

/Ірина Нікітіна, завідувачка підстанціями СЕМД №1
В новорічну ніч працювали 24 бригади, кількість викликів була дещо більшою через погіршення стану здоров'я у зв'язку зі станом алкогольного сп'яніння, захворювання шлунково-кишкового тракту, серцево-судинні захворювання. Але структура недуг не відрізнялася від звичайних днів/

У новорічну ніч, говорять на станції екстренної медичної допомоги Полтави, було 126 викликів, а першого січня - понад 180. У будні, розповідають, - майже така ж кількість. До полтавського витверезника (насправді це стаціонарне відділення №4 Полтавського обласного наркодиспансеру) 1 січня швидка привезла трьох пацієнтів, ще троє прийшли самостійно. А от в обласному перинатальному центрі, міському пологовому будинку та центральній районній лікарні у перший день нового року з'явилося на світ 14 дітей, 7 хлопчиків і стільки ж дівчаток.

Стрічка новин