Зупинити потік дітей до інтернатів намагаються громадські організації та служби у справах дітей

Зупинити потік дітей до інтернатів намагаються громадські організації та служби у справах дітей. Спеціалісти кажуть: інтернати обходяться дорого, хоча власне на потреби дітей ідуть копійки. Краще для малечі та дешевше для держави – виховання у сімейному середовищі. 

Форум для батьків, які виховують прийомних дітей, відбувся у приміщенні Лялькового театру. Його влаштували Служба у справах дітей Полтавської облдержадміністрації, та благодійні організації: «Надія і житло для дітей» та «Світло надії».

/Надія Тімошенко, заступник виконавчого директора БО «Світло надії»
Завдяки роботі нашої організації було практично розформовано групи із ВІЛ-позитивних дітей у нашому місцевому інтернаті, і навіть діти, які вважалися неперспективними для усиновлення, сьогодні всі практично знайшли свої родини/

Форум присвятили 25-річниці конвенції ООН про права дитини. Одне із найперших – це право на сім'ю. Із 2006 року почався рух у напрямку створення неінтернатного виховання.

/Інна Конончук, начальник Служби у справах дітей Полтавської ОДА
Зараз в області 157 сімей, 37 будинків сімейного типу і 479 діток, вихованих у таких формах/

В рамках заходу презентували кампанію «Відкриваємо двері дітям», яка займається впровадженням змін в соціальній політиці, що призведуть до відмови від інтернатів.

/Катерина Ченцова, представник БО «Надія і житло для дітей»
Наразі вона на своєму старті, на старті інформатизації. Зараз наша задача – інформувати суспільство про те, що єдина і найздоровіша альтернатива для дітей – це виховання в сім'ях/

Перед процедурою прийняття дитини родина проходить навчання і має отримати рекомендації. Сіім'я Рибакових із Котелевщини досвід багатодітності перейняла давно. Тато і мама – самі із великих родин. Зараз у них будинок сімейного типу, двоє своїх дітей та п'ятеро прийомних.

/Борис Рибаков, багатодітний батько
Я хотів, щоб наскільки мені дозволить можливість, щоб інші дітки не були цього позбавлені. І скільки дозволила можливість діток обігріти, так ми і вчинили/

Спеціалісти кажуть: інтернатне виховання створює замкнуте коло: вихідці із нього самі потім віддають своїх дітей. Лише 10% людей, які виросли в інтернаті, здатні соціалізуватися.

Стрічка новин