Під час акції до Всесвітнього дня боротьби з вірусними гепатитами у Полтаві виявили 12 інфікованих

12-ть із 150 полтавців, які здали кров в рамках акції, влаштованої до Всесвітнього дня боротьби з вірусними гепатитами, дізналися, що є інфікованими. За прогнозами представників Всесвітньої організації охорони здоров'я, гепатит С може стати загрозливішим для людства, ніж ВІЛ/СНІД. За даними профільної структури, у світі вірусом вже інфіковано близько 140 мільйонів людей. Хворобу називають «лагідним вбивцею», адже у більшості випадків вона розвивається безсимптомно та часто призводить до цирозу печінки і навіть раку.

Гепатит C – захворювання печінки, спричинене вірусом, яке нерідко призводить до цирозу печінки та раку. Для багатьох наших співвітчизників ця хвороба виявилась смертельною, а у тих, кому вдалося її подолати, розпочалося нове життя.

/Дмитро, подолав гепатит С

Я та людина, яка у грудні 2013 року давала інтерв'ю із закритим обличчям як людина, яка хоче лікуватись і не хоче померти від гепатиту С/

Зараз Дмитро не боїться показувати своє обличчя, він – здоровий. Проте перш ніж пройшов тривалий курс лікування, розповідає, втратив багато часу.

/Дмитро, подолав гепатит С

Зіткнувся з проблемою, що це коштує багато грошей, тож я відклав цю проблему на потім/

Вже другий рік поспіль в рамках соціальної ініціативи хворі на гепатит С українці отримують 50% знижку на діагностику захворювання. У 2013-му завдяки спільним зусиллям міжнародних організацій курс лікування коштував не 14, а 5 тисяч доларів США, закупила ліки за зниженою ціною і держава. Цією можливістю скористалося багато хворих, до цього вони не могли собі дозволити настільки дороговартісне лікування.

Лише на діагностику, розповідають лікарі, потрібно понад 3 тисячі гривень. Саме ж лікування обходиться в 12-ть тисяч доларів, його ефективність гарантує 60% одужання, ліки, які забезпечують кращий результат, коштують 80 тисяч доларів.

/Максим Демченко, виконавчий директор БО «Світло надії»

Держава повинна взяти на себе відповідальність і врегулювати цінову політику, так як собівартість лікування – 300 доларів, у Єгипті лікують за 2,5 тисячі доларів, в Україні для держави фармацевтичні компанії продають за 5 тисяч доларів, а для пацієнта, який сам справляється із захворюванням, – 12 тисяч/

В Україні епідемія гепатиту С, розповідають організатори акції – представники благодійної організації «Світло надії», а ліки від цього захворювання досі не доступні для більшості. Питання потребує негайного вирішення на державному рівні. В області реалізують регіональну програму протидії гепатитам, спрямовану, перш за все, на діагностування хворобию. Це необхідно, щоб з'ясувати масштаби епідемії. Так у Всесвітній день боротьби з вірусними гепатитами полтавці могли безкоштовно пройти тестування.

/Ельдар, пройшов тестування на гепатит С

У мене гепатит А і В, я просто хочу подивитись, як зараз мої справи/

Багато полтавців вирішили здали кров із цікавості.

/Анастасія, пройшла тестування на гепатит С

Я в собі впевнена, я навряд-чи можу хворіти чимось таким/

Упродовж кількох годин безкоштовне тестування на гепатит пройшли 150 полтавців, для 12-х результат виявився позитивним.

Стрічка новин