На Полтавщині держслужбовців, депутатів та правоохоронців «ловлять» на хабарях

Боротьба з корупцією – головне питання, яке обговорювали на брифінгу прокурора області Андрія Миронова. В юриспруденції поняття «хабар» відсутнє, тож йшлося про неправомірну вигоду та викриття корупційних злочинів. Цього року через корупцію вже довелося відповідати перед законом депутатам, правоохоронцям та держслужбовцям.

На Полтавщині боряться з хабарництвом. В обласній прокуратурі запевняють: успішно, проте повністю викорінити це явище поки що не вдається. Суми хабарів, які пропонують керівникам різних структур, коливаються від кількох сотень до десятків тисяч грн. Інколи спіймати на хабарі вдається одразу, проте бувають випадки, коли упродовж тривалого періоду порушникові закону вдається заробити чималу «неправомірну вигоду», що є синонімом слова «хабар» у юриспруденції.

/Андрій Миронов, прокурор Полтавської області

Нами до суду за цей рік направлено 43 обвинувальних акти відносно 55 осіб про вчинення корупційних злочинів, якщо вам цікаво, це 8-ме місце в державі/

Упродовж року за вироками судів до кримінальної відповідальності в області притягнули 40 осіб. Серед них – держслужбовці, депутати селищної і міської рад, посадовці місцевого самоврядування, проте найбільше – службових осіб установ і підприємств різних форм власності, правоохоронців.

/Андрій Миронов, прокурор Полтавської області

Збитки, завдані корупційними злочинами, – 850 тисяч грн. Наше досягнення в тому, що у 80% випадків були відшкодовані ці кошти/

Згідно із Законом України «Про засади зберігання і протидії корупції» правоохоронні органи Полтавщини направили до судів 70 протоколів про вчинення адміністративних корупційних правопорушень. 64 особи сплатили штрафи. Розповів прокурор області Андрій Миронов і про завершення слідства відносно міліціонерів-наркоторговців. Нині всі 13 підозрюваних знайомляться із 25 томами зібраних матеріалів.

Стрічка новин