Нині багато сімей розпадаються у перші ж роки спільного життя

Українці все більше надають перевагу альтернативним формам сімейних союзів, а частка неповних родин, у яких дітей виховує один із батьків, становить понад 20%. Все це тому, що молодь не готують до сімейного життя ні в школі, ні в університеті, до того ж багато наших співвітчизників самі зростали у неповних родинах. Як створити і зберегти найцінніше - сім'ю, молодь Полтавщини навчатимуть на спеціальних семінарах-тренінгах. Сьогодні провели такий для працівників райдержадміністрацій та міськвиконкомів, які займаються реалізацією державної політики у напрямку підтримки сім'ї.

Підготовкою молоді до сімейного життя в області займаються на різних рівнях: у консультаційних пунктах, які працюють при відділах РАЦСів, у школах молодого подружжя, створених в Кременчуці та Полтаві. Крім цього, реалізують заходи профільних програм: державної цільової і обласної з реалізації молодіжної політики, підтримки сім'ї та забезпечення рівних прав і можливостей чоловіків та жінок. Нині ж цим питанням серйозно зайнявся відділ у справах сім'ї та молоді облдержадміністрації та спілка громадських організацій «Молодіжний парламент Полтавщини». Спільними зусиллями вони організовують тренінги для молоді.

/Наталія Шкоденко, начальник відділу у справах сім'ї та молоді Полтавської ОДА

З 25 листопада в Україні стартувала акція «16 днів протидії насильству», психологічному, фізичному, гендерному. Ми повинні виховувати покоління так, щоб у сім'ї не виникало конфліктів, проблем/

Нині інститут сім'ї в Україні під загрозою. Молодь надає перевагу громадянським шлюбам, у яких народжуються діти, а оскільки такі союзи недовговічні, малечу часто виховує один із батьків. Щоб попередити такі випадки, психологи, юристи та медики вирішили об'єднати зусилля. Вони навчатимуть закоханих і подружні пари будувати довговічні стосунки та попереджати конфлікти.

/Олександр Сазонов, голова Молодіжного парламенту Полтавщини

У школі та ВУЗі молода людина не отримує інформації про створення сім'ї, цьому не навчають на уроках. Цей тренінг покликаний інформувати, дати методику, маю надію, що він буде ефективним/

Сьогодні тренінг «За збереження родини» провели для працівників профільних відділів та управлінь, які займаються реалізацією державної політики з підтримки сім'ї. У майбутньому учасники семінарів можуть спробувати себе у ролі тренерів, по завершенню навчання вони отримають відповідні сертифікати.

Стрічка новин