На його картинах – біль, страх, відчай людей, які помирали від голоду у 30-х роках

Відомий український художник Валерій Франчук презентував у Полтаві виставку своїх робіт «Розгойдані дзвони пам'яті». Сюжети до них – невигадані історії з життя, які почув від матері. Трагедію українського народу, втілену на полотні, бачили і наші кореспонденти.

Над цими картинами художник Валерій Франчук працював майже 20 років. На виставці у Полтавському художньому музеї – лише частина його серії «Розгойдані дзвони пам'яті», присвяченої жертвам Голодомору. Сюжети для цих картин у більшості засновані на розповідях матері художника.

/Валерій Франчук, художник

Вона згадала у свої 92 роки 56 прізвищ односельців, які загинули від голоду саме в 33-ому році весною. Ці розповіді записала моя донька Марія на диск. Це свідчення живого свідка тих страшних подій/

Про них мають дізнатися усі, а надто – представники молодого покоління. Донести свої думки і переживання митцю з-поміж іншого допомагає кольорове рішення картин.

/Юрій Самойленко, голова Полтавської обласної організації Національної спілки художників України

Виставка Валерія Франчука є унікальною й тим, що вона експресивна. Не натуралістично, а через образи, настрій він передає свій погляд на історичні події, печальні події в історії України/

Про власну творчість сам Валерій Франчук говорить скромно: працює над картинами перш за все для того, аби люди не забували, що в них є душа. До Полтави зі своїми роботами художник родом із Хмельниччини завітав вперше. Одночасно із нашим містом подібні ж виставки його картин, присвячені 80-им роковинам Голодомору, відкрилися у Києві та Самборі.

Стрічка новин