Полтавців запрошують навчатися до Польщі

Полтавських школярів та студентів закликають навчатися у Європі – втричі дешевше, без результатів ЗНО та іспитів. Детальніше про україно-польський проект «Освіта без кордонів» – у наступному сюжеті.

Проект «Освіта без кордонів» пропонує полтавцям європейські дипломи про вищу освіту рівнів «бакалаврат» та «магістратура». Навчатися запрошують до сісідньої Польщі.

/Настасія Цема, співробітник відділу по міжнародній співпраці Міжнародної Вищої Школи Транспорту і Логістики (м. Вроцлав, Польща)

Ми займаємося від рекрутування студентів до проектів міжнародного обміну, співробітництвом з українськими ВУЗами. До Полтави маємо цікаве відношення. Минулого року переможцями логістичної олімпіади стали двоє українців, один з них – з Полтави. Тому власне ми зацікавлені далі в наборі кадрів з Полтави/

У списку польських ВУЗів, з якими співпрацює Проект, є як державні, так і приватні. Перші – консервативніші, другі – сучасніші. Обох об'єднує отримання диплому європейського зразка, практика за межами Польщі та доступна для українців вартість навчання.

/Вікторія Смолінська, директор проекту «Освіта без кордонів»

За один рік ти платиш стільки, скільки б в Польщі міг заплатити за 3 роки, за повний цикл бакалаврату власне/

Бажаючих долучитися до когорти українських студентів у Польщі, кажуть полтавські організатори Проекту, з кожним роком все більше.

/Олена Катаєва, директор авторизованого офісу проекту «Освіта без кордонів» в Полт. обл., директор міжнародного освітнього центру «Фелісія»

Якщо порівнювати з 2010 роком, то спочатку було 20 осіб, минулого року вже більше 60 осіб поїхали навчання до Польщі саме через наш проект/

Свого часу, закінчивши бакалавратуру в Україні, навчатися на магістра Олена Шабалова поїхала до Польщі. Зараз дівчина працює в Греції та про свій вибір, каже, не шкодує. Наступникам радить ризикнути та скористатися своєю європейською можливістю.

/Олена Шабалова, навчалася в Польщі

Боятися немає чого. Звичайно, адаптпція. У мене особисто вона тривала близько 3 місяців. Краще підвчити польську мову, якщо є така можливість/

Сьогодні можливості вивчати польську є й у Полтаві, серед інших – в міжнародному освітньому мовному центрі «Фелісія», відкритого в рамках проекту «Освіта без кордонів». Та навіть якщо виникнуть мовні труднощі, чи інші, у Польщі за кожним українським студентом закріплюється координатор, який спершу допомагає в будь-яких питаннях.

/Денис Мірошников, навчається в Польщі, координатор першокурсників

Від ввімкнення плитки у гуртожитку до отримання ідентифікаційного номеру, страховки та легалізації на території Польщі/

Важливо те, що до Польщі ви приїжджаєте вже повноправним студентом. На навчання вас зараховують в Україні за результатами співбесіди – без іспитів і без результатів ЗНО.

Стрічка новин