Кожен 10-й або 12-й українець із сотні має ознаки хронічної хвороби нирок

Ці дані наводять фахівці відповідного Національного реєстру. Медики загострюють увагу: дана недУга підступна, адже перебіг її безсимптомний і більшість про неї не здогадується, бо сама нирка не болить, а 25% пацієнтів узагалі приходять до лікаря, коли вже треба підключатись до штучної нирки. Щорічно хронічну хворобу нирок, що прогресує від першої до п’ятої стадії, діагностують тридцятьом тисячам хворих. З них приблизно п’ять тисяч потребують діалізних методів лікування або трансплантації нирки. Чи потерпають від цієї хвороби полтавці та як лікуються – дивіться далі.

Полтавка Тетяна нині перебуває на групі: їй 46 років. Її нирки стали погано працювати, і жінка після висновку фахівців самостійно проводила замісну терапію.

/Тетяна, лікує нирки

Це я проводила дома: кожні 6 годин розчин замінювала. Проходила все вдома. Десь у мене займало півгодини злив і залив цього розчину/

Нині жінка 4 рази на тиждень має приходити до Нефрологічного центру обласної клінічної лікарні.

/Тетяна, лікує нирки

Спочатку була на перитонеальному діалізі. 3 роки. А тепер переводять на гемодіаліз/

За день у Нефрологічному центрі очищують кілька тон води: у спеціальній кімнаті працює 4 фільтри, пісок, вугілля, відбувається пом'якшення рідини. І лише далі - основне очищення. Це все, аби на виході отримати абсолютно чисту дистильовану воду без солей, що візьме участь у процедурі діалізу.

/Наталія Мігельник, завідуюча Нефрологічним центром Полтавської обласної клінічної лікарні

Лікування гемодіалізом та перитонеальним діалізом забезпечується за рахунок обласного бюджету. Крім того, хворі отримують безкоштовно всі засоби супроводу/

Нині в Полтавській області гемодіалізну підтримку отримують 88 пацієнтів, а діаліз - більше 50. До центру потрапляють хронічно хворі з нирковою недостатністю 4-5 ступеня. А біда в тому, що недугу важко розпізнати на перших етапах: самі нирки не болять. Тому медики радять контролювати свій тиск і частіше звертатись до лікарів.

/Наталія Мігельник, завідуюча Нефрологічним центром Полтавської обласної клінічної лікарні

Контингент хворих, яким необхідна спеціалізована нефрологічна допомога, складається в основному з хворих на гомеонефрит, пілонефрит, гіпертонічну хворобу та цукровий діабет. Беручи до уваги показники розповсюдження гіпертонії та діабету, таких хворих з кожним роком буде все більше і більше/

Нині під прицілом хронічних заворювань нирок та ниркової недостатності - українці до 40 років. Вони втрачають працездатність, їм необхідне тривале лікування і вони частіше помирають, попереджають лікарі. Якщо така важко хвора людина не отримуватиме замісну ниркову терапію, її видільна система припинить працювати і хворий за 10-14 днів помре.

Стрічка новин