22 листопада розпочався перший європейський тиждень тестування на ВІЛ

Його мета – забезпечити людей необхідною інформацією, сприяти висвітленню питань, пов'язаних з ВІЛ/СНІДом. Журналісти стали першими, хто здав кров на аналіз. Організатори акції – благодійна асоціація «Світло надії» і обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом – сподіваються, що приклад представників ЗМІ наслідуватиме чимало полтавців.

Полтавці стали більш відповідально ставитись до здоров'я. Ще кілька років тому тестування на ВІЛ проходили одиниці. Нині ж кількість бажаючих здати кров на аналіз збільшується. Зазвичай у кабінети довіри приходять люди віком від 17 до 50 років.

/Сергій Жук, заступник виконавчого директора БА «Світло надії»

Є три установи, де будь-яка людина може безкоштовно і анонімно пройти тестування, до речі, у нас в Україні ця процедура добровільна/

У Полтаві пройти безкоштовне тестування на ВІЛ можна в обласному центрі профілактики та боротьби зі СНІДом по провулку Госпітальному, 5а, а також у благодійній асоціації «Світло надії» на вулиці Артема,28 а та кабінеті довіри, що працює на базі студентської поліклініки за адресою: Калініна,36. Саме тут пройшли тестування і полтавські журналісти. Наші колеги взяли участь в акції, щоб власним прикладом нагадати іншим про важливість цієї медичної процедури.

/Людмила Сулима, практичний психолог кабінету довіри обласного центру профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом

Офіційно з 1987 року в області зареєстровано 4929 ВІЛ-інфікованих осіб, 423 з них виявили за 10 місяців цього року/

На обліку в обласному центрі СНІДу перебуває понад 2,5 тисячі людей. Цього року від СНІДУ вже померло 62 мешканців Полтавщини. 1200 наших земляків з ВІЛ-позитивним статусом нині отримують антиретровірусну терапію. Лікування оплачує держава та Глобальний фонд. Щороку представники благодійної асоціації «Світло надії» влаштовують акції, під час яких кожен бажаючий може безкоштовно пройти експрес-тестування. Серед 120 перевірених щороку виявляють 2-3 ВІЛ-позитивних.

Стрічка новин