За неофіційними даними, внаслідок Голодомору 1932-33-го років на Полтавщині загинуло близько 10 мільйонів осіб

Напередодні 80-ї річниці з дня цієї трагедії небайдужі полтавці зібралися для вшанування померлих добрим словом та громадською панахидою.

Вісімдесят свічок запалили у чергову річницю вшанування пам'яті жертв Голодомору. Такий вечір-реквієм, розповідають організатори, проходить вже 12-й раз. І щоразу до участі в ньому долучається все більше небайдужих: учні, студенти, люди середнього віку та пенсіонери. Всі вони прийшли, щоб вшанувати пам'ять померлих у 1932-33-му роках.

/Тамара Іващенко, співорганізатор заходу

Сьогодні 80-ті роковини такого страшного пекла. Мені здається, якби я називала сам захід, я б його назвала «Голодна голгофа України». Бо це дійсно є так/

З кожним роком, говорять організатори заходу, навіть найменші полтавці з повагою ставляться до цього дня. Побувавши у школах, вдалося в цьому переконатися.

/Володимир Степанюк, голова Полтавського громадського Шевченківського комітету, співорганізатор заходу

Ви знаєте, я був приємно здивований, як сприймали діти. Там в основному були міські школи. Як діти прийняли! Ніякого шуму, тихо, знаючи, як діти сидять. Діти починають розуміти, хто вони є/

У ході вечора-реквієму священник Української православної церкви Київського патріархату здійснив громадську панахиду за загиблими в роки голоду. Також кожен присутній отримав свячений шматочок коровая як символу життя.

Стрічка новин