Сьогодні логопеди у всьому світі відзначають своє професійне свято

Вони виправляють не лише дефекти мовлення, а й часто взагалі працюють над його відновленням. Професію логопеда називають однією з найважливіших соціальних спеціальностей. Своє професійне свято вони відзначають традиційно у середині листопада. Із представниками такої важливої і водночас важкої професії спілкувалися Крістіна Брігіда і Світозар Хохлов.

Дефекти дикції - це найлегше, з чим мають справу логопеди. Важче доводиться з дітками, у яких з тих чи інших причин існують затримки в розвитку мовлення. Для кожного з них добирається своя програма занять, розповідає Катерина Теліус. Дівчина почала працювати у Монтессорі-Центрі для реабілітації дітей-інвалідів дошкільного віку «Соняшник» лише місяць тому, але ще минулого року була тут у якості волонтера.

/Катерина Теліус, мовленнєвий терапевт ГО «Монтессорі-Центр реабілітації дітей-інвалідів дошкільного віку «Соняшник»

Сама робота з такими дітьми затягує, великий педагогічний інтерес викликає: чи вийде зробити щось з цією дитиною, чи не вийде, а як краще зробити, щоб вийшла робота на правильний рівень/

Заняття із трирічним Ванею сьогодні вони розпочинають із артикуляційної гімнастики та роботою над голосом.

Головне, розповідає Катерина Теліус, щоб діти наслідували педагога, повторювали за ним усі вправи та рухи. Лише за цієї умови стане можлиим формування фонематичного слуху у вихованців. Мета занять із найменшими – щоб ті навчилися розрізняти оточуючі звуки, із більш старшими працюють над ідентифікуванням звуків мовлення.

/Катерина Теліус, мовленнєвий терапевт ГО «Монтессорі-Центр реабілітації дітей-інвалідів дошкільного віку «Соняшник»

Найпростіше, що може робити логопед, це ставити звуки. А взагалі ми працюємо над розвитком мовлення взагалі і граматикою, щоб було зв'язне мовлення у дитини. Слово, потім словосполучення, речення і до зв'язного тексту/

Утім, розповідають у Монтессорі-Центрі, досить часто сюди приходять дітки, у яких мовленнє відсутнє як таке.

/Ельвіра Попова, фахівець із альтернативної комунікації ГО «Монтессорі-Центр реабілітації дітей-інвалідів дошкільного віку «Соняшник»

Це діти, які мають аутичні риси розвитку і моторне розгальмування, які не можуть всидіти на місці, і діти, у яких є дефіцит уваги, вони не можуть зосередитися, і відсутність мовлення/

Із ними працюють за допомогою картинок. Цей метод називають альтернативною комунікацією. Дитина, яка має затримки мовленнєвого розвитку, може пояснити усе спеціальними картками. Нерідко після подібних занять, тішаться педагоги, малеча починає спочатку показувати пальчиком на картинки, тихенько шепотіти, а потім вже голосно розмовляти.

Стрічка новин