Частинка японської культури – у Полтаві

Протягом місяця у Галереї мистецтв триватиме виставка «Японія. Традиція краси». Відвідувачів вона познайомить із захоплюючим світом традицій Країни сонця, що сходить.

Японська культура дала світові багато: чайну церемонію, мистецтво ікебани, дзен-буддизм. І хоча Україна знаходиться за тисячі кілометрів від Країни сонця, що сходить, традиції останньої викликають жваву цікавість українців. Саме тому з 2011 року нашою країною мандрує пересувна виставка «Японія. Традиція краси». Вона розпочала свою подорож з Києва, побувала у Донецьку, Одесі, Дніпропетровську та Львові, і от нарешті прибула до Полтави.

/Ірина Овчаренко, керівник Полтавського відділення культурного центру «Новий Акрополь»

Я вважаю, що традиція японська, вона дуже багата, і найважливіший урок, який для нас сьогодні цінний, – це мистецтво об'єднати традиції та сучасність, те, у чому полягає справжнє японське диво, не тільки економічне, а в першу чергу культурне/

Світлини та інформаційні стенди розповідають про особливості японської культури. Крім цього, у рамках виставки упродовж місяця усі охочі зможуть відвідати тематичні лекції, а з них – більше дізнатися про таємничу та загадкову східну країну.

/Ірина Овчаренко, керівник Полтавського відділення культурного центру «Новий Акрополь»

Перша лекція буде присвячена якраз «Японія – країна Сонця, що сходить», де ми трішки поговоримо про культуру загалом, потім будуть різні її напрямки: це і мистецтво Дзень, і сад каменів, і чайна церемонія, і ікебана, поезія, звичайно/

Це вже третя виставка, розміщена у Галереї мистецтв, яка стосується культурного надбання Японії. Утім враження у відвідувачів від цього не менші.

/Анна Браїлко, відвідувачка виставки

Вразило те, що до нашого відома хочуть донести традиції та культуру іншої країни, тобто, є і фотоматеріали, і ляльки. Це вражає/

Вражає настільки, говорять відвідувачі, що у більшості з них вже виникло бажання здійснити подорож до цієї чудової країни та особисто доторкнутися до японської культури.

/Олена Голуб, відвідувачка виставки

Мені хотілося б дізнатися, тому що чайна церемонія є однією зі світових. Я думаю, потрібно випробувати задоволення від чайної церемонії/

Виставка «Японія. Традиція краси» експонуватиметься у Полтавському художньому музеї імені Миколи Ярошенка до середини листопада.

Стрічка новин