Медики нагадують про небезпеку вошей та корости

Такі діагнози нині найчастіше ставлять пацієнтам обласного шкірно-венерологічного диспансеру. Група ризику - і діти, і дорослі. Які саме ознаки цих хвороб та як їх лікувати - знає Юлія Іващенко.

Для декого літні канікули або відпустка вже закінчилися позитивними враженнями, а для декого - тільки розпочалися сюрпризи. Справа в тому, розповідають дерматологи, що кінець серпня - початок вересня - пора звернень пацієнтів зі скаргами на різноманітні паразитарні інфекції. Один з найпоширеніших діагнозів, зазначає Алла Івашевська, - короста. Збудник інфекції - кліщ, який паразитує у верхніх шарах епідермісу.

/Алла Івашевська, лікар-дерматолог Полтавського обласного шкірно-венерологічного диспансеру

Лікувати потрібно всіх контактуючих і всю родину, інакше коросту з дому ви не виведете. В такому випадку рекомендується лікування індивідуальне і вагітним, і дітям. Лікування залежить від статі, від віку, від особливостей організму/

Інша актуальна проблема - педикульоз, продовжує дерматолог. У світі нараховується близько 3 тисяч нелітаючих видів комах, які є вошами. Троє з них класифікуються як збудники хвороб людини, бо вони живляться кров'ю людини. Тому особливу увагу на цю недугу лікарі радять звернути батькам, чиї діти провели літо за межами дому.

/Алла Івашевська, лікар-дерматолог Полтавського обласного шкірно-венерологічного диспансеру

Якщо ви відправляєте свою дитину до школи, ви дивіться, яку ви її відправляєте і яку зустрічаєте. Тому що достатньо однієї дитини чи двох у класі із вошами, щоб захворів весь клас/

Для уникнення таких випадків, розповідають медпрацівники 38-ї школи, вони обов'язково після кожних канікул перевіряють всіх школярів на наявність педикульозу.

/Тетяна Панченко, лікар-педіатр ЗОШ №38

Коли виявляємо педикульоз, повідомляємо батькам, класному керівнику і дитина відправляється до сандизстанції на обробку. І прийом до колективу здійснюється при наявності довідки із санстанції/

Тільки спеціаліст допоможе вам вилікувати інфекцію, спричинену паразитом. Тому лікарі не радять дослухатися до порад провізорів в аптеках чи відгуках в Інтернеті. Адже препарат, придбаний за чужими рекомендаціями, може викликати алергічну реакцію у вашому організмі.

Стрічка новин