Вже вдруге у Полтаві стартував Міжнародний волонтерський табір

За два тижні 11 хлопців та дівчат з восьми країн світу планують ознайомитися з українською культурою та звичаями, а також зайнятися благодійною справою - облаштувати дитячий майданчик. З яким настроєм волонтери стають щодня до роботи, знають Крістіна БрігІда та Світозар Хохлов.

З самого ранку на дитячому майданчику кипить робота. Займаються благоустроєм території іноземні волонтери. Їх вже другий рік поспіль запрошують з цією відповідальною місією до Полтави. Адже тут працює Міжнародний волонтерський табір.

Тут звідусіль чути іспанську, японську, французьку мови. Утім під час роботи волонтери найбільше послуговуються англійською. Більшості з них виконувати благодійну місію - не в новинку. Мартін із Голандії два роки тому бував у подібному таборі в російському Пскові. Допомагати дітям завжди приємно, говорить волонтер. До того ж у таких подорожах можна вивчити не одну іноземну для себе мову.

/Мартін Страат, волонтер (Нідерланди)

Трішки я розмовляю російською, але не дуже добре, на жаль./

Сьогодні він разом з десятьма іншими волонтерами займається побудовою смуги перешкод на дитячому майданчику. Місце для ігор малечі в першу чергу має бути безпечним, вважає інший волонтер Поль. Він приїхав до Полтави з Франції.

/ Поль Максіон, волонтер (Франція)

Це дуже важливо - зробити цей майданчик безпечним для дітей, оскільки я не хочу, щоб вони десь поранилися чи впали. У Франції завжди роблять тільки так, у нас так прийнято./

Щоправда роботу над дитячим майданчиком трохи призупинив дощ, який кілька днів заважав волонтерам працювати.

/Катерина Булищенко, груп-лідер

Коли йшов дощ, вони були дуже розчаровані, що не можна було працювати, ми сиділи, десь гуляли. А сьогодні вони нарешті працюють, нарешті сонячно і вони дуже щасливі, ми хочемо щось зробити, набагато більше, у нас дуже багато планів./

Планів багато і всі вони мають можливість здійснитися, впевнені волонтери. Адже багато з них у себе на батьківщині теж неодноразово влаштовували подібні благодійні акції.

/Агнес Планас, волонтер (Іспанія)

Коли мені було 16 років, я організовувала разом з волонтерами фестиваль. Це був музичний фестиваль у Каталонії./

Допомагають облаштовувати майданчик і школярі з «Паростку». У цьому навчальному закладі завжди підтримують міжнародні зв'язки з різними країнами світу. Завдяки цьому полтавські діти розширюють свої кола знайомств, адже спільна робота - об'єднує.

/Кароліна Лемешко, учениця ПНВК «Паросток»

Зараз ми багато спілкуємося через соціальні мережі, Facebook. Коли ми йдемо зі школи, вони йдуть гуляти містом, приходять додому і ми таким чином з ними спілкуємося./

Перші відвідувачі, запевняють волонтери, з'являться на дитячому майданчику та випробують смугу перешкод вже після 6 вересня.

Стрічка новин