Токарі, фрезувальники, штампувальники та водії вантажних перевезень – «найдорожчі» професії у Полтаві

Банкіри, страхувальники та фінансисти в Україні отримують чи не найбільшу зарплатню. Про це, посилаючись на статистичні дані, пишуть інтернет-видання. Більше отримують тільки працівники авіакомпаній - близько 13 тисяч гривень на місяць. Ми вирішили поцікавитись, які максимальні та мінімальні заробітні плати отримують полтавці? Які у них можливості дійсно влаштуватися на роботу своєї мрії, скільки б хотіли заробляти та чи докладають до цього хоч трохи зусиль – дивіться у нашому наступному матеріалі.

Григорій працює просто неба і говорить: отримує задоволення від своєї роботи, хоча йому так само подобалось і працювати з дітьми.

/Григорій, укладає тротуарну плитку

Спеціальність - вчитель, а працюю, як бачите, над укладанням тротуарної плитки. Вчитель - професія благородна, але не вдячна/

На хліб з маслом, каже чоловік, вистачає, хоча...

/Григорій, укладає тротуарну плитку

Тисяч 7 в середньому було б достатньо/

Полтавські студенти зізнаються: за спеціальністю і не збираються працювати.

/полтавці

- Я хочу працювати перекладачем, бо це більш престижніше, ніж вчитель в плані навіть грошей

- Мабуть, більше 2 тисяч гривень - це так, для себе, щоб робити якісь покупки, сплачувати за житло, якщо жити окремо від батьків/

Отримувати більше, ніж є, хочуть всі.

/полтавець

- Більш 5 тисяч як для України. Освіта є - менеджмент організації, стаж - рік на посаді економіста/

Щоб мати високі зарплати у Полтаві - від двох з половиною тисяч гривень, треба показувати високий професіоналізм, кажуть у міському центрі зайнятості.

/Оксана Попова, директор Полтавського міського центру зайнятості

І не важливо, чи це буде робота менеджера, офісного працівника чи пов'язана з металообробкою, токарною справою. Бо саме токарі, водії, у яких відкриті всі категорії, фрезерувальники, штампувальники - працівники основного циклу виробництва можуть розраховувати на такий рівень заробітньої платні/

Але молодь найчастіше мріє бути офісними працівниками, причому формулюють загальне поняття без конкретики. І майже ніхто не погоджується розпочати з простого касира, одразу прагнуть займати високі посади, констатують фахівці.

Так звані «найдешевші» професії у центрі зайнятості становлять третину вакансій, вони оплачуються у півтори тисячі гривень.

/Оксана Попова, директор Полтавського міського центру зайнятості

Це, як правило, роботи, які не потребують кваліфікації. Або це робота для робітників, де відсутня матеріальна відповідальність, немає вимог роботодавця щодо фахової підготовки людини. Або ж це роботи можуть бути на неповний робочий день/

Це медсестри, підсобні робітники, прибиральники, двірники. Доки молодь думає, пенсіонери радять.

/полтавка

Зараз треба віддавати перевагу зарплатні, бо на мою пенсію, проробивши 45 років та отримуючи 1 тисячу, дуже важко жити/

А фахівці коментують: великі гроші просто так ніхто не платитиме, для цього треба працювати над собою і бути майстром своєї справи.

Стрічка новин