Цього року в області інваліди війни безкоштовно отримають 11 квартир

Сьогодні в Полтавській облдержадміністрації затвердили остаточний список претендентів серед інвалідів війни, які перебувають на квартирному обліку, на отримання безкоштовного житла. Подробиці засідання профільної комісії – у наступному сюжеті.

Вже вкотре збиралися члени комісії з питань забезпечення житлом осіб з числа постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, воїнів-інтернаціоналістів, інвалідів війни та військовослужбовців, звільнених у запас або відставку. Комісія, розповідає перший заступник губернатора Віктор Животенко, у своїй роботі керувалася певними принципами.

/Віктор Животенко, перший заступник голови Полтавської ОДА

По всіх законодавчих актах критерій один – це дата постановки на чергу. На жаль, ці критерії не завжди співпадають з моральними і емоційними ситуаціями. Бо інваліди є різні, але він – інвалід, він стоїть в черзі. Але він може бути більшим чи меншим інвалідом/

Члени громадських організацій, які входять до складу профільної комісії, продовжує Віктор Животенко, вже в регіонах намагалися визначитися, чи відповідає подана інформація дійсності. Адже досить часто буває так, що людина ще стоїть в черзі, а фактично житла вже не потребує.

/Віктор Животенко, перший заступник голови Полтавської ОДА

Цілий ряд людей, які стоять сьогодні на черзі, вже втратили право в ній стояти, тому не хочуть перереєстровуватися. Але поки він стоїть на черзі, ми не можемо відмовити людині по тій причині, що вона не пройшла перереєстрацію/

До списку на отримання житла ввійшли 7 інвалідів війни, які проживають на Полтавщині. Тому перший транш у розмірі 350 тисяч гривень, говорить Віктор Животенко, і витратять на купівлю однієї квартири. Загалом цього року Програмою забезпечення житлом інвалідів війни передбачено майже два з половиною мільйона гривень, із залученням яких планують придбати 11 квартир. Це – на чотири квартири більше, ніж минулого року.

Стрічка новин