У Полтаві відбувся перший офіційний бревет на 200 кілометрів

За умовами проведення заїзду, цю відстань велосипедисти повинні здолати не пізніше, ніж за 13 з половиною годин. На дебютний заїзд зібралося більше 40 учасників.

Незважаючи на дощ та невисоку температуру, до площі перед Київським вокзалом велосипедисти почали прибувати ще за півгодини до відправлення. Вперше на офіційно зареєстрований бревет у Парижі, який проходив у Полтаві, зібралися як любителі, так і професіонали. Всі вони повинні подолати відстань до контрольного пункту в місті Охтирка Сумської області, розповідає координатор цього заходу.

/Олександр Гринь, координатор бревету «Охтирський транзит»

Тут у нас на Україні звичайно проводиться на 200, 300, 400, 600 кілометрів. Деякі велоклуби проводять на 1000 кілометрів і на 1200 кілометрів. Це не спортивний захід. Тут головне пройти дистанцію за встановлений час. Припустимо, зараз хлопці простартували на 200 км., їм потрібно вкластися в 13,5 годин. Як вони пройдуть цю дистанцію – це їх особиста справа/

Взагалі ж бревет – це довготривала велосипедна поїздка, яка відбувається за особливими правилами. Сам термін «бревет» походить від французького слова, яке означає «диплом», «посвідчення» про проходження дистанції. Вперше рандоньєром, тобто учасником бревету, став і Анатолій Котляр.

/Анатолій Котляр, учасник бревету «Охтирський транзит»

В минулу суботу спробував сам. Ледве доїхав. Зараз вирішив повторити, але вже офіційно/

Організував такий заїзд один із сумських велоклубів, а полтавські колеги, говорять, їх із задоволенням підтримали. Були на бреветі і досвічені учасники, які вже встигли поїздити дорогами Франції.

/Юрій Левковський, учасник бревету «Охтирський транзит»

Там дуже багато народу, більше 5 тисяч людей беруть участь. Я думаю, це теж початок. Буде стартувати декілька тисяч учасників, тому що розвиваються досить бурхливо. Сподіваюся, що все пройде нормально/

Та були і такі учасники, які не наважилися подолати таку відстань, але до велоспорту долучили вже всю сім'ю.

/Вікторія Попова, велосипедистка

Їжджу не дуже часто, тому в такий бревет не готова їхати. А взагалі мені дуже подобається їздити на велосипеді. Ми вже і дитину залучили, і це стало якоюсь необхідністю/

Взагалі до контрольного пункту в Охтирці з полтавської сторони прибуло більше сорока учасників, з сумської – близько 30.

Стрічка новин