Сьогодні своє професійне свято відзначають представники повітряних десантних військ України, Білорусі та Росії

Днем народження повітряно-десантних військ вважається 2 серпня 1930 року. Саме тоді на навчаннях Московського військового округу під Воронежем був вперше десантований на парашутах спеціальний підрозділ. На території колишнього Радянського Союзу ці війська були задіяні у всіх збройних конфліктах, в незалежній Україні вони отримали іншу назву – високомобільні десантні війська. З нагоди свята десантники Полтави традиційно зібралися у парку «Перемога».

Служба у повітряно-десантних військах по праву вважається дуже почесною, потрапити до їх лав прагнуть тисячі призовників. Мріє пов'язати своє життя із високомобільними військами і полтавець Роман Сєнь. Хлопець вже кілька років відвідує клуб юних десантників.

/Роман Сєнь, член Клубу юних десантників Полтави

У нас все разом: і романтика, і небезпека. Наприклад, коли ми виходимо на завдання, буває важко, все, як у справжньому бою, але кулі не свистять, хоча можна поранитись, а романтика в тому, коли на тебе чекає дівчина, аж не знаю!/

Повітряно-десантні – війська особливого призначення. Вони завжди першими ідуть на захоплення будь-яких об'єктів. Так було і 23 вересня 1943 року, коли звільняли від ворога Полтаву. У Полтаві чимало тих, хто служив у високомобільних військах. І хоч той період біографії у більшості давно позаду, 2 серпня власники «блакитних беретів» традиційно збираються у парку «Перемога» та влаштовують показові виступи. Саме цього дня російські, українські і білоруські десантники вже понад 80 років поспіль відзначають річницю утворення повітряно-десантних військ. До цієї дати вихованці Клубу юних десантників підготували для полтавців показові виступи.

/Ігор Солод, голова обласної громадської організації ветеранів повітряно-десантних військ

Важко зараз, приходять на демобілізацію солдати, випускники нашого Клубу юних десантників, і мають 3-4 стрибка, а у нашому клубі за рік можна зробити до 10 стрибків/

Нині вихованці полтавського Клубу юних десантників тренуються на території авіамістечка. У серпні у них канікули, проте вже з вересня розпочнуться тренування: фізична, парашутно-десантна, саперна підготовка. До клубу приймають дітей віком від 6 до 18 років. Окрім обласного центру, опанувати ази десантної справи мають можливість і учні Кременчука, Чутівського, Семенівського та Хорольського районів.

/Ебру Бабір, вихованка Клубу юних десантників Полтави

Спостерігаючи по ТБ за тим, як люди стрибають з парашутом, мені так це сподобалось, а тут з'явилася можливість стрибати з парашутом, стріляти, тепер я інструктор з укладання парашута, мені це дуже подобається!/

Під час відзначення професійного свята десантники неодноразово зазначали: прагнуть встановити у Полтаві пам'ятник легендарному командуючому повітряно-десантних військ Радянського Союзу Василю Маргелову. Переконані: у найближчому майбутньому їхня мрія таки стане реальністю.

Стрічка новин