1 серпня – час переоформляти житлові субсидії

Із сьогоднішнього дня полтавці можуть звертатися до районних управлінь праці та соціального захисту населення для переоформлення житлових субсидій. Право на отримання цього виду державної підтримки мають сім'ї, у яких щомісячна плата за житлово-комунальні послуги в межах норм споживання перевищує 10% сукупного доходу для непрацездатних членів родини та 15% – для решти сімей. З подробицями – наші кореспонденти.

Нині на обліку в управлінні праці та соціального захисту населення Октябрського району перебуває 14,5 тисяч сімей-одержувачів державних допомог, 4000 з них отримують житлову субсидію. Згідно з законом, право на отримання цього виду державної підтримки мають сім'ї, у яких місячна плата за комунальні послуги в межах норм споживання перевищує 10% сукупного доходу (для родин, які складаються лише із непрацездатних членів сім'ї) чи 155 – для решти випадків. За попередніми даними, лише в Октябрському районі цього місяця за переоформленням житлової субсидії звернеться близько 1000 мешканців.

/Наталія Таран, начальник відділу соціальних допомог та компенсацій управління праці та соцзахисту населення Октябрського району

Із серпня 2010 року управління працює на спрощеному порядку призначення субсидій. Щоб отримати їх, громадяни повинні заповнити заяву чи декларацію, посвідчити особу паспортом, подати на усіх працюючих членів сім'ї довідки про доходи за формою, затвердженою Мінсоцполітики/

Для прискорення цього процесу в профільному управлінні вже підготували списки отримувачів та їхні особові справи, налагодили електронний обмін по роботі з організаціями-надавачами послуг. До останніх вже направили відповідні запити.

/Наталія Таран, начальник відділу соціальних допомог та компенсацій управління праці та соцзахисту населення Октябрського району

В управлінні діє телефон гарячої лінії, за яким можна звернутися для попереднього запису та консультацій. Телефон: 63-55-38/

Наші кореспонденти поцікавилися у полтавців, чи отримують вони житлові субсидії та чи відомо їм про переоформлення цього виду державної допомоги у липні.

/Бліци

Я працювала, а це перший рік у мене субсидія. Все швидко оформляють, там телефони є, подзвони, закажи, там є інспектор, можна потрапити на прийом в порядку черги.

– Весь час користуємося, ми діти війни

– Чи збираєтеся переоформляти на наступний термін?

– Обов'язково, бо у цьому місяці у мене якраз закінчується

– Там у мене на 31 гривню, але для мене як пенсіонерки це ...

– Відчутно?

– Та ще й як!

Для молоді це нині необхідно, бо і з житлом труднощі, і сімейні труднощі/

Варто знати, що сума субсидії, перерахованої надміру внаслідок подання громадянином документів з недостовірними відомостями, повертається ним за вимогою органу, що призначив субсидію. Якщо ж громадянин добровільно не повернув надміру виплачену суму, питання про її стягнення вирішується у судовому порядку.

Стрічка новин