Мешканці гуртожитку по вулиці Харчовиків, 31 з нетерпінням чекають, доки їх будинок передадуть на баланс міста

У відповідь на Закон «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків» в області розробили регіональну програму передачі гортожитків у власність територіальних громад міст, селищ та сіл. Процес передачі мають завершити до 2015 року. Лише у Полтаві цьогоріч планують прийняти на баланс міста 9 гуртожитків, серед них – і гуртожиток по вулиці Харчовиків, 31. Мешканці останнього стверджують: хоч їхній будинок і потрапив до списку, процес оформлення документів затягнувся, а чекати люди не можуть – їхнє житло руйнується на очах. Переконують: підприємство-балансоутримувач не вкладає у ремонт будівлі жодної копійки, тож нині будинок – в аварійному стані: дах протікає, а цегла падає перехожим на голови. В яких умовах доводиться жити десяткам сімей, бачили наші кореспонденти.

Вже кілька років поспіль жителі гуртожитку по вулиці Харчовиків, 31 наполягають на тому, щоб їхнє житло передали до комунальної власності міста. За документами, балансоутримувачем будинку є вже непрацююче підприємство «Полтавська бавовно-прядильна фабрика». Проте на ділі, скаржаться жителі, вони самі собі господарі. Власним коштом відновили каналізаційні мережі, систему водозабезпечення, встановили індивідуальне автономне опалення. Жодних послуг із обслуговування внутрішньобудинкових мереж, окрім прибирання прибудинкової території та вивезення сміття, говорять, балансоутримувач не надає.

/Валентина Літвінова, мешканка гуртожитку

Ми із моєю сусідкою подали заяву, щоб нам зробили дах, заяву не зареєстрували і дах досі не зробили/

/Олександр Калита, мешканець гуртожитку

Віддали б нам житло на приватизацію, ми б уже давно самі відремонтували будинок за свій кошт/

Нині будинок у напіваварійному стані, відремонтувати усе своїми силами жителі не взмозі. Єдина надія, говорять, на те, що гуртожиток візьмуть на баланс міста.

/Євгенія Шапка, мешканка гуртожитку

Ляшко із райвиконкому сказав, що буде позачергова 29 сесія міської ради, і наш гуртожиток внесуть до порядку денного, але ми подивилися по інтернету і побачили, що немає нашого гуртожитку ніде/

Свої слова мешканці підтверджують відповідними документами, мають цілу пачку письмових відповідей від різних інстанцій. Так, у виконкомі Київської райради їм повідомили, що гуртожиток планують передати до комунальної власності упродовж 2013 року. Підтвердили цю інформацію і в міському управлінні житлово-комунального господарства, затримка із передачею, пояснюють фахівці, пов'язана з оформленням документів. Загалом після завершення процедури на ремонт двоповерхівки планують витратити понад 300 тисяч грн. Проте мешканці переконані: процес загальмувався, бо балансоутримувач не зацікавлений у передачі. Окрім усього, скаржаться, на них «повісили» багатотисячні борги за комунальні послуги, хоча за останні розраховуються справно. Ліквідатор вирішував питання у суді, проте суд не підтримав позивача і визнав нарахований борг безпідставним. Доки місто готується взяти гуртожиток на баланс, жителі потерпають через дірявий дах, а віднедавна людям на голови почала відпадати й цегла. Живуть з однією думкою: «Скоріше б вирішили їхню долю».

Стрічка новин