Представники громадських формувань допомагають правоохоронцям патрулювати вулиці міста

Представники громадських формувань допомагають правоохоронцям патрулювати вулиці міста, тим самим поліпшуючи показники роботи міліції. Така форма співпраці набула популярності ще за радянських часів. Тоді за правопорядком стежили народні дружини. Це найкраще, що перейняли українські стражі порядку від радянських, говорять у райвідділі міліції Київського району Полтави. Яким чином здійснюється патрулювання, бачили наші кореспонденти.

З 18 до 21 години на вулицях Полтави можна побачити представників громадських формувань. Разом з правоохоронцями вони попереджають випадки дрібного хуліганства та розпиття спиртних напоїв у громадських місцях. Порушників забирають до райвідділку міліції.

/Віктор Полюк, заступник командира спецзагону «Козацький полтавський полк»

Ми підходимо, представляємося, якщо ми з представником міліції, ми цю людину забираємо, міліціонер складає протокол/

Роботою добровольців, які патрулюють вулиці, полтавці, кажуть, задоволені, говорять, працюють добросовісно. А головне – на власному ентузіазмі, у вільний від роботи час.

/Василь Дмитрович, мешканець міста

Не так, що людей одразу ото схватили, а попереджають, культурно все, не можна сказать, що вони поставлені, щоб схватити і кудись повести/

Добре знає алгоритм дій представників громадських формувань і молодь. З останньою охоронці правопорядку спілкуються чи не найчастіше.

/Андрій Кривий, мешканець міста

Лазили у кишенях, шукали цигарки, запитували, хто лавки покрав у парку/

Зброї із собою, розповідають правоохоронці, їхні помічники зазвичай не носять. Їхня зброя – слово, переконання. Лише у Київському районі міста – понад 250 представників громадських формувань, які щодня, окрім вихідних, несуть службу на вулицях міста. Завдяки їм вже цього року вдалося попередити більше 360 правопорушень.

/Володимир Пасічко, помічник начальника Київського РВ ПМУ УМВС України в Полтавській області

Загалом у Київському районі Полтави існує 15 громадських формувань з охорони громадського порядку. Це 5 формувань, які існують на базі навчальних закладів, одне - козацька дружина і 9 діють на базі підприємств, організацій/

Днями під час чергового патрулювання представники громадських формувань затримали чоловіка, який перебував у розшуку за крадіжки. Говорять, різні бувають випадки, але робота цікава, приносить користь людям.

Стрічка новин