На Полтавщині розпочався цикл семінарів для безробітної молоді

Свої зусилля у цьому напрямку об'єднали центри зайнятості та фахівці полтавського центру сім'ї «Родинний дім». Молодь навчатимуть шукати роботу, встановлювати контакти та презентувати себе майбутнім роботодавцям.

Інформаційні семінари для безробітної молоді на Полтавщині проводитимуть за підтримки Міжнародної організації з міграції. Мета таких зустрічей - не лише допомогти у пошуках роботи, а й протидіяти торгівлі людьми. Адже чимало наших співвітчизників виїздять за кордон у пошуках кращого життя, проте замість омріяного заробітку повертаються додому із боргами, а інколи - і з втраченим здоров'ям. Полтавка Ірина Печерська вже кілька років мешкає у Бельгії, говорить, українцям там не мед. Щоб працевлаштуватись, потрібно знати іноземні мови, дипломи вітчизняних ВУЗів за кордоном зазвичай недійсні.

/Ірина Печерська, прес-секретар Полтавського центру сім'ї «Родинний дім»

Ви можете у країнах Євросоюзу закріпитися двома шляхами: якщо ви член сім'ї громадянина ЄС або маєте трудову візу від фірми, яка запросила вас на роботу/

Що ж до інформаційних семінарів для молоді, цільова аудиторія, на яку орієнтуватимуться у центрах зайнятості, - особи з малозабезпечених та кризових сімей, випускники інтернатних закладів.

/Катерина Клавдієва, директор Полтавського обласного центру зайнятості

Сприяння працевлаштуванню - це не лише матеріальна підтримка і робота із вакансіями, які заявлені, це формування особистості, отримання необхідної інформації/

На семінарах молодь безкоштовно навчатимуть встановлювати контакти, спілкуватись з потенційними роботодавцями, правильно презентувати себе, поводитись у колективі.

/Анатолій Безпалюк, директор КУ «Обласний молодіжний центр»

Зараз молодь говорить про те, що держава їм щось винна, а треба говорити про те, що ти можеш запропонувати, чи ти правильно використав роки навчання, чи проходив практику, чи зарекомендував себе на підприємствах під час навчання/

Перш за все потрібно розраховувати на власні сили, самовдосконалюватись і не зупинятись на досягнутому, зазнавши поразки. Хто шукає, той завжди знаходить, говорять фахівці центрів зайнятості.

Стрічка новин