За останні три роки українці стали менш щасливими

Опитування, яке провели фахівці Київського міжнародного інституту соціології, показало, що цей показник знизився за 2010-12 роки, а нині – залишається на тому ж рівні. А ще, запевняють вчені, щасливих людей більше живе у містах, ніж у селах. Чи почуваються щасливими полтавці, чого їм не вистачає і як стати щасливою людиною – секретом діляться Інна Безугла та Максим Мовсесян.

Жодна людина на Землі не знає точної відповіді на питання, що ж таке щастя, адже кожний розуміє його по-своєму. Стверджують, що навіть чоловіки та жінки трактують це зовсім по-іншому. За дослідженням спеціалістів Київського міжнародного інституту соціології, що проходило з 21 по 30 травня цього року, 56% українців із 2030 опитаних методом інтерв'ю, відповіли, що і щасливі, і ні, а 22 % – що нещасні. Статистична похибка не перевищує 3,3%. Найщасливіші регіони України, за даними опитування, – Західний та Центральний.

/полтавці

- Ви щаслива людина?

- Так, бо у мене є діти, родина – це найголовніше

- Ні, я – нещаслива людина

- Так. Найголовніше – це саме життя

- Та ну, щаслива. А як?

- В принципі, так/

А ще із віком, запевняють соціологи, рівень щастя падає: люди похилого віку найчастіше називають себе нещасливими. А ось гарвардські вчені виявили: англійці, навпаки, з віком стають щасливіші, і на це майже не впливає стан здоров'я та зайва вага. Ми озброїлись психологом і проекспериментували з полтавцями.

/Лариса Авраменко, психолог + полтавці

Дуже простий тест: Щастя там, де... І кожен з нас відповідає по-своєму...

-...де моя родина

-...там, де ми

-...де воно є

-...де любов

І це, напевне, і є та сама гармонія: у своїй душі, з навколишнім світом, пов'язана з матеріальним достатком, духовним, душевною складовою/

Вивчаючи головний мозок людини, науковці з'ясували, що його різні ділянки відповідають за різні можливості людини.

/Лариса Авраменко, психолог

Вчені стверджують, що є навіть центр, який пов'язаний з елементами щастя. І якщо ця ділянка все життя працює, лише тоді людина щаслива. Гормон щастя допомагає людині бути щасливою і такою, що живе у гармонії з собою/

А ще вчені запевняють, що щастя є і його треба шукати!

Стрічка новин