Штрафи у кілька сотень гривень за самовільне розклеювання рекламних листівок не лякають городян

Полтавці вже звикли до такого явища, як рекламні листівки. Знайти їх у місті можна будь-де: на парканах, деревах, стовпах та будинках. Щодня різноманітну друковану інформацію знаходять і у поштових скриньках. Дехто навіть намагається наклеїти її... на двері. Як боротися із засиллям реклами, наші кореспонденти дізнавалися у відповідних контролюючих органів, порад питали і в мешканців міста.

Полтавці жартують: якщо не зважати на рекламні листівки, скоро нам їх на спини будуть вішати на ходу. І справді, де тільки не побачиш різноманітні оголошення на зразок: «куплю», «продам», «надам послуги», «прийму», «обміняю»... Через них, говорять в інспекції по контролю за благоустроєм, місто перетворюється на смітник.

/Дмитро Бречка, головний спеціаліст інспекції по контролю за благоустроєм

Забороняється розклеювати оголошення та агітаційні матеріали на фасадах будинків, стовпах, парканах та у інших невизначених місцях/

Для такої друкованої інформації у Полтаві встановлені спеціальні рекламні дошки, їх, зокрема, можна побачити на зупинках громадського транспорту та на вході до під'їздів.

/Дмитро Бречка, головний спеціаліст інспекції по контролю за благоустроєм

Якщо ми поглянемо на фасади будинків, на опори електропередач, ми побачимо об'яви, які розклеюють здебільшого організації, які займаються наданням кредитів, здають в оренду житло і надають роботу/

Звичайно, реклама на парканах – дешевий спосіб донесення необхідної інформації до споживача, проте мешканців міста таке самоуправство дратує не на жарт.

/Бліци

Тут дивіться, як пообклеювали! Вважаєте, це нормально? Я, звичайно, проти. Я витираю, знімаю

Щодо реклами на транспорті, люди сидять закриті, нічого не бачать через скло, бо усе скло заклеєне рекламою

Ну, мабуть, у нас така нація, я думаю, що це просто у нас менталітет такий

Побачили - оштрафували, побачили - оштрафували, і ніхто не буде вішати/

Згідно з правилами благоустрою, адміністративна відповідальність передбачена: порушникам загрожують штрафи від 360 до 1700 грн., щоправда, зважаючи на кількість об'яв у недозволених місцях, вони мало кого лякають. От і виходить, що одні розклеюють оголошення, а інші їх знімають. Перших важко спіймати «на гарячому», а контролюючим органам, як от інспекції по контролю за благоустроєм, за усіма не встежити. Тож, керуйтеся своїм сумлінням – спосіб малонадійний, але ефективний.

Стрічка новин