«Сучасні технології та матеріали для будівництва асфальтобетонних покриттів автодоріг»

Така тема науково-практичної конференції, яка відкрилася в обласній державній адміністрації і триватиме упродовж двох днів. Серед її учасників – представники «Укравтодору», науковці із Росії, Німеччини, США, Італії, Англії та Болгарії. Про інновації у будівництві дорожніх покриттів дізнавалися наші кореспонденти.

Дороги Полтавщини намагаються привести у відповідність до європейських стандартів. Нині їх роблять за технологіями, які дозволяють витримувати вагу автомобілів до 70 тонн, наголосив на відкритті науково-практичної конференції заступник голови обласної державної адміністрації Віктор Шадчнєв. Поточний ремонт автошляхів державного значення, наголосив він, вже завершено, нині наводять лад на дорогах місцевого підпорядкування. Обсяг запланованих робіт мають виконати до вересня.

/Віктор Шадчнєв, заступник голови Полтавської ОДА

Загальний кілометраж доріг у нас 21 тисяча км.

- А потребують ремонту?

Потребують ремонту, я думаю, 80-90 %/

Автошляхи найближчого майбутнього будуть на основі якісного бітуму, з міцною поверхнею, щоб досягти поставленої мети, їх споруджуватимуть із урахуванням новітніх матеріалів та технологій.

/Євген Прусенко, голова «Укравтодору»

Зрозуміло, що і в наступне десятиліття основним типом покриття буде асфальтобетон. Завдання полягає у тому, щоб забезпечити такий стан покриттів, які б витримували високі транспортні навантаження, погодно-кліматичні фактори, служили довго і надійно/

Головне, наголосив голова «Укравтодору» Євген Прусенко, щоб вартість робіт була економічно вигідною підрядникам. Для початку потрібно створити гарну нормативну базу та відповідні умови на ринку дорожніх робіт, щоб люди, які укладають договори на будівництво, прагнули запроваджувати інновації. Останні, до речі, стануть головною умовою для участі у тендерах. Що ж до самої конференції, після її завершення на Полтавщині зможуть обрати технології, які найбільше підійдуть для наших доріг.

Стрічка новин