У Полтаві знову радилися, як врятувати будівлю кадетського корпусу

Привернути увагу до проблеми порятунку будівлі Полтавського кадетського корпусу – мета зустрічей, які влаштовують представники спеціально створеного громадського комітету. Попереднє обговорення проходило два місяці тому, відтоді активісти комітету зібрали кілька тисяч підписів мешканців міста на захист споруди та направили петицію до Президента, Прем'єр-міністра, голови Верховної Ради України, а також Міністерств культури, будівництва, архітектури і житлово-комунального господарства, Департаменту охорони пам'ятників архітектури, меру Полтави, голові обласної ради та облдержадміністрації. Нині чекають реакції влади, розповів координатор комітету Борис Трістанов. Детальніше – у нашому сюжеті.

Будівлю Полтавського кадетського корпусу називають перлиною ансамблю Круглої площі. До 1994 року у цих стінах знаходилось військове артилерійське зенітне училище. Після розформування військового навчального закладу для пам'ятки архітектури настали не найкращі часи. Багато років будівля знаходилась у приватній власності, цієї зими її повернули до комунальної.

/Георгій Негай, доцентр кафедри основ архітектури ПолтНТУ ім.Ю.Кондратюка

Якщо зайти всередину, то це просто жах, там така руїна, що навіть під час Великої Вітчизняної вона не зазнала таких пошкоджень/

Нині історична споруда потребує негайної консервації, наступним кроком має стати ремонт. Проте поки що ці плани лише на рівні розмов, немає ні необхідних коштів, ні зацікавленості влади, розповідає координатор громадського комітету порятунку будівлі кадетського корпусу Борис Трістанов. Щоб привернути увагу до проблеми, у травні активісти комітету організували мистецьку акцію та підготували петицію.

/Борис Трістанов, координатор громадського комітету порятунку будівлі Полтавського кадетського корпусу

Ми за кілька днів до фестивалю опублікували в інтернеті відкриту петицію, яку міг підписати кожен бажаючий/

Письмове колективне прохання направили до Президента, Прем'єр - міністра, голови Верховної Ради України, а також Міністерств культури, будівництва, архітектури і житлово-комунального господарства, Департаменту охорони пам'ятників архітектури, меру Полтави, голові обласної ради та облдержадміністрації.

/Борис Трістанов, координатор громадського комітету порятунку будівлі Полтавського кадетського корпусу

Реакції поки що ніякої. Я лише знаю, що прийшли повідомлення про вручення петиції Президенту, Прем'єр-міністру, Голові ВР і Департаменту культури/

Ще однією перепоною на шляху до проведення реставраційних робіт є невизначений статус будівлі. Спочатку у приміщенні Полтавського кадетського корпусу хотіли розмістити судові органи, нині ж бачать майбутню споруду, як культурний центр, де розмістяться різноманітні мистецькі гуртки і секції. Та без належного фінансування й активності громади ці задуми так і залишаться на рівні планів. Якщо не сховати пам'ятку архітектури під накриття, ще однієї зими, говорять представники комітету порятунку, вона не витримає.

Стрічка новин