Наша область одна з перших взялася по-особливому працевлаштовувати тих, кому за 45

Полтавська область одна з перших в Україні взялася виконувати соціальні ініціативи Президента у сфері працевлаштування населення. Особливу увагу тут звертають на громадян, які належать до вікової категорії 45+. Про це йшлося на прес-конференції за участю начальника Полтавського обласного центру зайнятості Катерини Клавдієвої.

Закон України «Про зайнятість населення», який набув чинності з 1 січня поточного року, має кілька основних особливостей. По-перше, стимулювання роботодавців до створення робочих місць з високою оплатою праці, легалізації зайнятості та працевлаштування соціально незахищених громадян, а по-друге, підвищення конкурентноспроможності, активізація до трудової адаптації безробітних та впровадження принципу навчання дорослого населення протягом всього життя. Для категорій осіб старших за 45 років законом передбачений спеціальний ваучер, за допомогою якого можна піти навчатися, говорить начальник Полтавського обласного центру зайнятості Катерина Клавдієва.

/Катерина Клавдієва, директор Полтавського обласного центру зайнятості

У нас на обліку перебуває 22 тисячі населення, старші за 45, – приблизно 20%. Завжди ця цифра коливається, але кожен 5 – десь старший за 45. Частина з них не може отримати ваучер, тому що в них немає 15 років страхового стажу/

Катерина Клавдієва наголошує: слід розрізняти категорії звичайних безробітних та осіб, старших за 45 років, які прагнуть оволодіти новою професією.

/Катерина Клавдієва, директор Полтавського обласного центру зайнятості

Безробітний має право пройти навчання за направленням служби зайнятості. При цьому отримати послуги із безкоштовного проживання, а також компенсація витрат за проїзд. Для безробітного є інша ніша/

Із безробітних жоден не отримав спеціального ваучера. Чого не скажеш про осіб категорії 45+. Якщо в Україні 300 таких громадян вже скористалися ваучером на перекваліфікацію чи здобуття нової спеціальності, то на Полтавщині їх налічується 47. Це високий показник, тим паче, що кількість охочих знову сісти за студентські лави збільшується. Зважаючи на це, чиновники у свою чергу обіцяють розширити перелік професій, якими могли б оволодіти особи, старші за 45.

Стрічка новин