38 робіт представив на персональній виставці у Полтавському художньому салоні художник Володимир Бернацький

Митець працює у складній техніці - акварелі. За допомогою неї Володимир Бернацький висловлює свої переживання та філософські роздуми. Про особливості акварелі більше знають наші журналісти.

Майстер плакату – таким знають полтавського художника Володимира Бернацького. Утім на своїй персональній виставці митець вирішив продемонструвати інші грані свого таланту. Для цього він обрав акварель. Попри всі складнощі цієї техніки, вона не лякає художника. Навпаки, дозволяє більш глибоко працювати над картиною. Велику роль при цьому, зізнається майстер пензля, має і підбір кольорової гами для майбутнього полотна.

/Володимир Бернацький, художник

Колір і колорит повинен виражати найбільше тему, філософію, композицію, щоб не колір заради кольору, а колір заради композиції/

Натюрморти і пейзажі – улюблені жанри Володимира Бернацького. Серед робіт, представлених на виставці, як нові, такі і вже відомі широкому загалу картини. В основному вони належать періоду останніх 20-25 років. Над однією картиною, говорить митець, в залежності від бажання та ідеї він працює від кількох днів і до місяця. Писати картину за один прийом не можна, вважає Володимир Бернацький, вона повинна народжуватися у муках.

/Володимир Бернацький, художник

Я людина така імпульсивна. У мене немає такого, щоб було натхнення, завдання собі якісь ставив. Я так підхожу: що мені хочеться, те я і роблю. І коли втягуєшся в роботу – працюєш. Що таке натхнення, я так і не знаю/

На відкриття персональної виставки Володимира Бернацького прийшли його друзі, колеги та знайомі. Для них художник, говорять, перш за все, – добра і чуйна людина.

/Анатолій Мусійченко, поціновувач живописного мистецтва

У Пікассо були періоди - блакитний, рожевий, енгровий (є такий французький художник Енгр). Я думаю, що і у Володимира Нифонтовича будуть періоди. Цей, за моєю оцінкою, я б назвав акварельний. А попереду ще, мабуть, будуть васнєцовський, вангогівський/

Принаймні, шанувальникам його творчості вельми хотілося, щоб художник продовжував творити та тішив своїми новими роботами глядачів.

Стрічка новин