Вихованці пришкільного табору ЗОШ №5 з екскурсією відвідали пожежно-технічну виставку

Макети пожежної техніки, яку використовували для боротьби з вогнем упродовж кількох останніх століть, спеціальне знаряддя, зразки вибухонебезпечних засобів, все це – експонати пожежно-технічної виставки, яка постійно діє при обласному управлінні Державної служби надзвичайних ситуацій України. За рік виставку, яка є справжнім музеєм і розповідає про традиції пожежної охорони, відвідують понад 8 тисяч полтавців. Сьогодні тут побували вихованці пришкільного табору Полтавської загальноосвітньої школи №5.

Вони такого ще не бачили: учні початкових класів 5-ї школи оглянули постійно діючу пожежно-технічну виставку, яка вже понад чверть століття діє при обласному управлінні Державної служби надзвичайних ситуацій України. Макети пожежних автомобілів, спеціальне знаряддя, діорами із використанням світла, звуку, бутафорських предметів – все це вразило вихованців пришкільного табору.

/Дмитро Черкас, учень ЗОШ №5

- Більше всього сподобались костюми пожежників.

- Які вони?

- Вони дуже потужні і можуть витримати температуру до 800 градусів/

/Ярослава Стафійчук, учениця ЗОШ №5

Мені найбільше запам'яталось, які були раніше способи гасіння пожеж і машини, які перевозили воду і все таке!/

Пожежно-технічна виставка демонструє традиції пожежної охорони, починаючи з шістнадцятого століття і донині. Ознайомившись з експонатами, діти закріпили знання з курсу «безпека життєдіяльності», здобуті у школі.

/Марія Цибулько, учениця ЗОШ №5

Треба викликати пожежників за номером «101», слід назвати своє ім'я, прізвище, сказати, що горить і за якою адресою/

/Дарина Скрильова, учениця ЗОШ №5

Коли пожежа, то не треба тікати і лякатися, треба пройти до виходу і попередити про пожежу дорослих/

/Іван Вовчок, учень ЗОШ №5

Сірники – не іграшка, від пустощів з вогнем може бути велика біда, а того, що згоріло у вогні, ніколи не повернеш/

Діти, для яких влаштували екскурсію, – вихованці пришкільного табору. Учителі організовують відпочинок таким чином, щоб кожен день був насичений подіями.

/Ольга Хвостенко, начальник пришкільного табору ЗОШ №5

Ось, наприклад, у нас був День музики, День спорту, День бібліотек і навіть День журналіста. Сьогодні у нас День юного пожежника і логічно, що ми опинилися саме тут, на постійно діючій пожежно-технічній виставці/

Сотні експонатів виставки розмістилися у шести тематичних залах. Щороку тут буває понад 8 тисяч полтавців.

/Віталій Шкаревський, начальник відділу роботи із ЗМІ управління ДСНС України в Полтавській області

Тут є історичний зал, зал профілактики пожеж, зал, де знаходяться зразки пожежної техніки, а також куточок, де знаходяться вибухонебезпечні снаряди/

Щороку виставку поповнюють новими експонатами, це і побутові прилади, які стали причиною пожежі, і снаряди часів Великої Вітчизняної війни, які полтавці досі знаходять на своїх подвір'ях, і макети сучасної пожежної техніки. Найчастіше відвідувачі виставки – діти, тут вони на конкретних прикладах бачать, до чого може призвести недотримання правил пожежної безпеки, а це значно дієвіше, ніж настанови, отримані вдома чи у школі.

Стрічка новин