Полтавці звертаються до «Водоканалу» з проханням переписати договір на обслуговування

Останнім часом до спеціалістів «Полтававодоканалу» все частіше звертаються споживачі із вимогою змінити ту чи іншу статтю договору, який вони укладають з комунальним підприємством. Яким повинен бути юридично правильно складений договір - дізнавалися наші кореспонденти.

Близько 100 тисяч споживачів обласного комунального підприємства «Полтававодоканал» користуються послугами структури лише у Полтаві. Із кожним, розповідає юрист підприємства Андрій Осадчий, потрібно укласти договір. Та досить часто люди, які не мають спеціальної правової освіти, не в повній мірі розуміють зміст норм, якими регулюються житлово-комунальні відносини.

/Андрій Осадчий, начальник юридичного відділу КП "Полтававодоканал"

"Полтававодоканал" як і будь-яке інше комунальне підприємство не може ухилитися від укладання договорів зі споживачами. Але споживачі зобов'язані укласти ту редакцію, яку пропонує саме "Водоканал", оскільки вона відповідає типовому договору, затвердженому Постановою Кабінету Міністрів/

Досить часто споживачі пропонують підприємству свої варіанти документів. Так нещодавно, зазначає Андрій Осадчий, документ власної редакції про надання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення запропонував один із мешканців міста. Коли на законних підставах йому роз'яснили і відмовили в цьому питанні, наголошує юрист, він не зупинився і звернувся до суду.

/Андрій Осадчий, начальник юридичного відділу КП «Полтававодоканал»

Споживачеві було відмовлено у задоволенні позовних вимог, оскільки він намагався укласти з "Водоканалом" договір у своїй суб'єктній, особистій редакції. Суд не знайшов підстав для задоволення його позовних вимог, бо вони не грунтуються на нормах чинного законодавства/

Якщо ж у вас виникають певні питання з приводу тієї чи іншої статті договору, радить Андрій Осадчий, краще звернутися до спеціалістів за консультацією, а не вносити правки самостійно.

Стрічка новин