Дві перемоги привезли з Естонії театральні колективи Малої академії мистецтв

В Талліні, де, власне, і відбувався конкурс «Магія сцени-2013», полтавські команди продемонстрували свої найкращі вистави: «Наш Короленко» та «Века любви. Века страданий». Як у «Полтавських балаболок» виникла ідея взяти участь у міжнародному фестивалі, дивіться далі.

Про міжнародні театральні фестивалі «Полтавські балаболки» знають не з чуток. Адже вже втретє вони поїхали до Естонії штурмувати таллінську сцену. Вистави полтавських колективів у прибалтійській країні бачили у 2003 та 2007 року. 2013- ого вони підготували на розсуд естонської публіки виставу «Маленький принц», але ледве не в останній момент репертуар довелося змінити.

/Світлана Долженко, режисер зразкового театру масових видовищ «Полтавські балаболки»

Принцип роботи «Полтавських балаболок» в тому, що ми самі формуємо виставу чи сценарій. Так завжди. Але через те, що діти хворіли, по-різному все було, тому ми не змогли повезти «Маленький принц»/

Тож вражали маленькі полтавці своєю акторською майстерністю у виставі «Наш Короленко», до якої самостійно писали сценарій.

/Світлана Долженко, режисер зразкового театру масових видовищ «Полтавські балаболки»

Вони читали Короленка. Приходять і кажуть: «Ми хочемо грати «Сліпого музиканта», або ми хочемо грати «Парадокс» про безруку людину, тощо. Потім туди увійшли ще біографічні дані про Короленка/

Так, зітканий із кількох найцікавіших творів Володимира Короленка, і з’явився кінцевий варіант вистави. Діти ретельно готувалися до свого виступу на міжнародному фестивалі. На репетиції ходили справно, текст п’єс вивчали вчасно.

/Ганна Безносова, акторка зразкового театру масових видовищ «Полтавські балаболки»

Репетиції в нас починаються зазвичай з розминки, ми розминаємо апарат, а потім ми репетируємо. Ми репетируємо без тексту, тому що на репетиції уже треба знати текст/

Крім вистави, розповідає Світлана Долженко, учасники фестивалю мали підготувати так званий капустяник та привітання. До своєї візитівки полтавці підійшли, як завжди: з гумором та гарним настроєм.

Старання юних акторів не лишилися непоміченими. Їхній театральний хист помітили і сповна нагородили. Особливу відзнаку за кращу роль отримав і Сергій Козубенко - виконавець ролі Сліпого музиканта.

/Сергій Козубенко, актор зразкового театру масових видовищ «Полтавські балаболки»

Ця роль дуже важка тим, що той хлопчик, якого я грав, він був сліпий, було важко, щоб люди зрозуміли, що ти намагаєшся передати ті емоції, які він відчуває/

Разом із «Полтавськими балаболками» висловив бажання показати свою виставу на театральному фестивалі в Естонії молодий, але дуже перспективний колектив Тараса Духовного.

/Тарас Духовний, керівник театру Т.Духовного

Для цього ми підготували виставу «Века любви. Века страданий», яка собою охоплює два світові відомі романи «Овод» Войнич та «Доктор Живаго» Бориса Пастернака. Сенс цієї вистави - показати два різних кохання в двох різних епохах/

За цю виставу колектив Тараса Духовного нагородили дипломом «За поєднання культурних просторів Росії та України». Адже перша половина цього театрального дійства відбувалася російською мовою, а друга - українською. Найбільше до вподоби полтавським акторам прийшлася атмосфера, що панувала на фестивалі. Оплески, якими зустрічали кожній їхній виступ, зізнаються, просто неможливо забути.

Стрічка новин