На Полтавщині з робочим візитом побувала перший заступник глави Адміністрації Президента України Ірина Акімова

Вона ознайомилась з роботою Центру первинної медико-санітарної допомоги Решетилівського району, відвідала й деякі об’єкти охорони здоров’я Полтави, зокрема діагностичну поліклініку 4-ї міської клінічної лікарні. Саме у цьому закладі найперше в Україні запровадили електронні медичні картки, якими нині успішно користується 5 тисяч полтавців.

Новітні технології у 4-й міській лікарні, розповідає головний лікар Леонід Куроєдов, почали запроваджувати ще 20 років тому. Тоді тут з’явилися електронні системи обліку лікарняних листів та контроль за видачею медикаментів пільговим категоріям, пізніше запрацювала й електронна реєстратура. Торік усі напрацювання об’єднали, створили єдиний реєстр пацієнтів, а рік тому пацієнти лікарні перейшли на електронні медичні картки. Провівши таку роботу, в адміністрації закладу навіть не підозрювали, що мимоволі реалізували завдання прем’єр-міністра України Миколи Азарова (відповідна постанова була підписана пізніше) щодо створення медичного реєстру та переходу на електронні картки. З цими досягненнями Леонід Куроєдов і ознайомив першого заступника глави Адміністрації Президента Ірину Акімову.

/Леонід Куроєдов, головний лікар 4-ї МКЛ Полтави

Тут є час: о котрій годині пацієнта прийняли. Ось дивіться, зелений колір – це вже прийняті, а червоний – не прийняті. Але чим він унікальний? – Не тим, що тут прізвище лікаря чи години прийому, а ось дивіться: флюорографія – тоді-то, а онко – тоді-то/

Тобто ще у реєстратурі пацієнт дізнається про те, потрібно йому проходити профогляд, чи ні. Завдяки створенню корпоративної медичної комп’ютерноїх мережі у Полтаві мешканці можуть записатися на прийом до лікаря в електронному режимі, а медикам зручно відстежувати проходження хворими обстежень та консультацій і швидко отримувати результати аналізів, не чекаючи паперових виписок із лабораторій. Щоправда, розповідає Леонід Куроєдов, запроваджуючи нове, не раз доводилося «наступати на граблі».

/Леонід Куроєдов, головний лікар 4-ї МКЛ Полтави

Ми побачили, що у нас почали двійники рости. У нас кількість населення за статистикою зменшується, а у реєстратурі зростає!/

Все, пояснює, через помилки, допущені при написанні прізвищ та імен пацієнтів. Цю проблему вирішили, запровадивши ідентифікатор – індивідуальну електронну картку. Нині в електронній базі даних – населення усього міста, картками нового покоління користується 5 тисяч полтавців.

/Ірина Акімова, перший заступник Глави Адміністрації Президента України

Ті результати, які нам продемонстрували, діють в рамках міста, але головне, що досвід полтавців вже є і в інших регіонах. Він став базою для створення загального підходу до створення електронного реєстру пацієнтів/

Серед досягнень у галузі охорони здоров’я Полтавщини Ірина Акімова відзначила й успішне розмежування первинної і вторинної ланок надання медичної допомоги, зокрема, фінансову підтримку первинного рівня місцевими органами влади.

/Олександр Удовіченко, голова Полтавської ОДА

Зібралися і прийняли рішення: 25% при розмежуванні первинної і вторинної ланки направимо на центри первинної медико-санітарної допомоги. Практично всі райони і міста витримали цю цифру!/

Щодо планів на найближче майбутнє, Ірина Акімова наголосила на розробці і поширенні нових фінансових механізмів, зокрема запровадження на державному рівні гонорарної системи оплати праці медикам. Хто більше працюватиме, той більше й отримуватиме.

Стрічка новин