На Полтавщині встановили особу солдата, який загинув в роки Великої Вітчизняної війни

Зробити це вдалося спільними зусиллями членів пошукового загону громадської організації «Пам'ять», співробітників криміналістичного центру та міліції, які знайшли родичів бійця. Останніх запросили на церемонію перепоховання у село Світлогірське Кобеляцького району.

13 останків радянських солдат напередодні відзначення 68-ої річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні вдалося віднайти у Кобеляцькому районі. Члени пошукового загону, які неодноразово проводили розкопки на території Світлогірської сільської ради, говорять: у 41-ому році тут відбувалися запеклі бої.

/Володимир Підбуртний, голова ГО «Пам'ять»

Тут були бої в 41-ому році, в 43-ому – менше. А в 41-ому тут був плацдарм німецький, який потім виріс в оточення Південно-західного фронту. 3 вересня тут був найбільший бій. Я думаю, ці бійці 3 вересня і загинули в цьому районі Тахтаєво/

Першим на них натрапив місцевий мешканець, який одразу повідомив про знахідку у правоохоронні органи. Коли до справи підключилася міліція, завдяки капсулам, знайденим поблизу, з'явилася можливість ідентифікувати бодай когось із загиблих.

/Едуард Федосов, начальник УМВС України в Полтавській області

При дослідженні були виявлені 5 капсул. У результаті чого наш НДЕКЦ провів дослідження і встановив тільки одну особу. Ним виявився мешканець Вінницької області, через колег у Вінницькій області встановили родичів, знайшли двох онуків, яким в даний момент 62 та 63 роки/

Конон Кісіль, 1913 року народження, на своїй малій батьківщині 72 роки вважався зниклим безвісти. Утім спеціалісти науково-дослідного експертно-криміналістичного центру зуміли встановити його особу. Зі знайденими документами у капсулах працювати було важко. Тож робота з розпізнання почерку та розшифровки слів тривала близько тижня.

/Тетяна Дейнека, начальник сектору технічних досліджень документів та почерку відділу криміналістичних досліджень НДЕКЦ

Від того, що папір лежав у таких умовах, у землі і, можливо, не дуже була закрита капсула, під дією цього папір став тендітним. Щоб все це не порушити, обробляється спеціальним розчином/

На жаль, особи решти загиблих встановити не вдалося. Перепоховання усіх знайдених радянських солдат відбулося в селі Світлогірське Кобеляцького району.

/Анатолій Таранушич, голова Кобеляцької райдержадміністрації

У 2010 році ми робили перше перезахоронення, у 2011 було 10 невідомих солдатів, один з яких був відомий, у 2013, сьогодні ми стали свідками цієї події, 13 перезахоронень – один відомий, на велике щастя, рідних, на велике щастя тих, хто прийшов провести їх в останню дорогу/

В останню путь свого пращура Конона Кісіля разом з десятками інших місцевих мешканців проводжали його родичі, які спеціально приїхали на Полтавщину із Вінницької області.

Стрічка новин