Погода у Полтаві нині сягає максимальних показників за весь рік

І майже 2 тижні в області відзначають максимальний, 5-ий клас пожежної небезпеки. Так характеризують нинішні умови синоптики. Представники українського гідрометцентру прогнозують похолодання у найближчі дні та опади. Чи зможуть відчути це і полтавці – дивіться далі.

Останні ефективні опади на території Полтавської області були лише 14 квітня. Минулими вихідними стовпчики термометрів піднялися до 30 градусів за Цельсієм. І практично 2 тижні, як в області попереджають про найвищий, п'ятий клас пожежної небезпеки, говорять гідрометеорологи.

/Олена Панченко, провідний синоптик Полтавського центру з гідрометеорології

Температура повітря дійсно дуже висока для травня, але можна сказати, що дуже довгий і період без дощової погоди – майже місяць. Ми наближаємось до рекорду: востаннє такий період був у 1993 році, але там він закінчився лише у середині травня/

Найближчими днями погода зміниться, але не суттєво: 14 і 15 травня синоптики обіцяють зниження температури до 23-28 градусів вище нуля. А нестійкість атмосфери може призвести до окремих гроз і короткочасних злив у другій половині дня.

/Олена Панченко, провідний синоптик Полтавського центру з гідрометеорології

Я думаю, опади будуть невеликими, локально, а тому суттєвих змін у сільському господарстві вони не принесуть. І з 16 числа ми очікуємо температуру повітря до 30 градусів тепла/

А далі, продовжують спеціалісти, очікувати на дощ не варто. До 20 травня. Саме у той час, вірогідно, з південного заходу область низького тиску принесе на Полтавщину опади. До надзвичайно ж теплих травневих днів українці вже звикають, кажуть синоптики, адже третій місяць весни в останні роки відзначається надмірною теплотою.

Стрічка новин