Полтавські руфери не бояться висоти та залучають до свого руху нових ентузіастів

Романтики ХХІ століття, які не уявляють свого життя без споглядання заходів сонця, екстремали-фотографи, чиї світлини зроблені з найвищих точок міста, заворожують та змушують дивуватися. Це все – про руферів. Вони не бояться висоти та щоразу підкорюють нові й нові вершини. На один із полтавських дахів вони запросили і наших журналістів.

Владислав Русін завжди хотів подивитися на своє рідне місто з висоти. Тож, коли дізнався про руферський рух у Полтаві, одразу ж загорівся ідеєю долучитися до нього. За ті три місяці, які він проводить у компанії інших руферів, встиг впіймати в об'єктив своєї фотокамери красу Полтави у її найрізноманітніших проявах.

/Владислав Русін, руфер

Кожний сезон по-своєму гарний. Улітку Полтава красива, тому що відкривається все, все зелене, розквітає, а взимку, тому що можна побачити те, що не видно влітку за листям дерев/

У кожного є своя стихія, де людина почувається найбільш комфортно, ділиться руфер Костянтин Шахбанов. Хтось годинами проводить біля води, комусь близька вогняна стихія. Для руферів однозначно – це повітря. Без нього вони не тямлять свого життя.

/Костянтин Шахбанов, руфер

Це, напевно, у моїй крові, в моїй душі. Я пам'ятаю, що ще з малих років прагнув у височінь і мені завжди подобалося спостерігати за землею з висоти. Навіть коли подорослішав, настав момент, коли потрібно було працювати, займатися якоюсь діяльністю, я зрозумів, що мені подобається, я хочу тут залишитися. Це скорегувало мою майбутню професію/

У цій компаній і новачки, і руфери зі стажем, які вже відкривають п'ятий сезон проведення часу на полтавських дахах. Їхній рух у нашому місті відносно молодий. До Полтави він прийшов з північної столиці Росії. Саме молоді екстремали Санкт-Петербургу започаткували цей вид індустріального туризму.

/Володимир Корсунський, руфер

Це перше місто, у якому почали масово ходити на дахи фотографувати, у соціальних мережах ділитися інформацією. Плюс до цього Санкт-Петербург – таке місто, що по дахах ходити зручно, можна вийти на один будинок, з даху на дах можна пройти цілий район/

У Полтаві, жаліються руфери, такої можливості немає, адже між будинками завжди є проміжки. Проте це не зупиняє їхнє бажання знайти новий дах та зробити з нього кілька нових світлин, а потім поділитися ними з друзями у соціальних мережах.

/Євген Осипенко, руфер

Це ракурс зовсім інший, знизу ти ніколи не побачиш цього, начеб-то іграшковий світ виходить/

Помилково думати, що руфер – лише той, хто фотографує з дахів будинків. Вони перш за все відпочивають на висоті душею та на деякий час забувають про проблеми буденного життя.

/Юрій Гаврилов, руфер

На дах я ходжу переважно, щоб подивитися на захід Сонця, на панораму міста. Усі говорять, що воно маленьке... Можна побачити його з висоти пташиного польоту, і це доволі красиво/

А ще руферство, або руфінг, безперечно розширює коло знайомств. Трапляється так, що на даху зустрічаються або ж колишні однокласники, які довгий час не спілкувалися, або ж друзі дитинства, які втратили зв'язок між собою. А нині їх знову об'єднала любов до висоти.

/Крістіна Брігіда, журналіст

На дах руфери підіймаються за будь-яких умов. Проводити тут можуть необмежений час. Це й недивно. Адже з полтавських дахів відкриваються неймовірні краєвиди/

Утім, милуючись заходами сонця чи роблячи унікальні світлини з висоти, застерігають досвідчені руфери, не слід забувати і про правила поводження на даху. Адже це – місце підвищеної небезпеки, тому варто бути обережними. А ще, діляться екстремали, жоден руфер, який себе поважає, не стане смітити там, дірявити дах чи наносити шкоду йому.

Стрічка новин