Восьмий рік поспіль в дитячих бібліотеках України проводиться Всеукраїнський конкурс «Найкращий читач України»

З кожним роком до нього залучається все більше учасників. Цього разу до змагання під час літературних вікторин приєдналося понад 6,5 тисяч дітей з усієї Полтавщини.

Театр ляльок перетворився на справжнє бібліокафе. Адже тут учні 6-7 класів з усієї області зібралися для участі у конкурсі «Найкращий читач Полтавщини – 2013». Всього – близько 60 дітей. У попередніх конкурсах, розповідають організатори заходу, на Всеукраїнському рівні їм вже вдалося досягти певних успіхів.

/Лариса Митрофанова, в.о. директора Полтавської обласної бібліотеки для дітей ім.П.Мирного

2009 року наша бібліотека взяла друге місце по Україні по залученню дітей, а в 2011 ми ввійшли у сімку, зайняли десь 6 місце приблизно/

До участі в обласному етапі конкурсу, зазначає Лариса Митрофанова, діти пройшли відбірковий етап у районних бібліотеках.

/Лариса Митрофанова, в.о. директора Полтавської обласної бібліотеки для дітей ім.П.Мирного

Перший етап проходив по шкільних, сільських бібліотека. Там вони змагалися на знання творів, вони представляли його. На районному етапі вони представляли героя, як вони бачили свій улюблений твір/

У ході подібних конкурсів, розповідають працівники читалень, збільшується і кількість безпосередніх відвідувачів бібліотек.

/Лариса Воронянська, представник Диканьської дитячої районної бібліотеки

В нас на конкурс приїжджають діти із району, приходять читачі нашої бібліотеки. Потім вони обов'язково беруть книги ті, які рекомендували їх друзі. Вони розповідають. В цьому році конкурс присвятили детективу. Вони брали їх і читали/

Обираючи кращих районних читачів, говорять бібліотекарі, вони використовували цікаві для дітей форми змагання.

/Наталія Семенюта, представник Хильківської сільської бібліотеки Хорольського району

Використовували різні вікторини, розказували кращі твори, відповідали на запитання. Ігрова форма/

І саме в ігровій формі пройшов обласний етап конкурсу. Учні шкіл змогли відчути себе справжніми книжковими гурманами, адже меню завдань складалося із 4 вишуканих «страв». В кожного із учасників, розповідає шестикласник Полтавської школи Роман Левковський, є свій улюблений жанр, у якому він вільно почувається.

/Роман Левковський, учасник конкурсу «Найкращий читач Полтавщини - 2013»

Мені дуже подобається фантастика. Там все гарне. Але зараз я захопився детективами. Читаю про Шерлока. Бо дуже цікаво з початку, як розгадати цю загадку. В кінці виявляється просто і легко/

Не так просто і зовсім не легко прийшлося «пекельному журі», яке визначало кращих читачів. Та все ж обрали по одному представнику із 6-х та 7-х класів, які і отримали перемогу у конкурсі. Одним із них став Антон Мацишин, представник села Чечелеве Кременчуцького району. Хлопець говорить: найбільше любить пригоди, бо там завжди захоплюючий сюжет.

/Антон Мацишин, переможець конкурсу «Найкращий читач Полтавщини - 2013»

Я люблю найбільше читати пригоди, бо вони зацікавлюють і втягують в сюжет. Улюблений автор - В.Нестайко/

Разом із представником Кременчуцького району на Всеукраїнський етап конкурсу до Львова поїде і читач із Комсомольська.

Стрічка новин