Нерідко порушниками правил дорожнього руху стають саме нелегальні перевізники

Вони не мають відповідних дозвільних документів, не страхують своїх пасажирів від нещасних випадків. Та вже найближчим часом на одного нелегального перевізника в області стане менше, а автобуси у напрямку Києва та Харкова відправлятимуться з автостанції, яку добудовують біля Київського вокзалу. Крім неї у Полтаві буде ще одна – біля Південного вокзалу, вона обслуговуватиме рейси, які курсують до Котельви та Сум. Про це на прес-конференції розповів директор Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури обласної державної адміністрації.

Торік в області послугами перевізників скористались 107 мільйонів пасажирів, з них близько 52 мільйонів їздили автомобільним транспортом, понад 40 мільйонів – тролейбусами, ще 15 мільйонів – потягами, повідомив на прес-конференції директор Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури обласної державної адміністрації Руслан Овчаренко. Однією з найбільших проблем, говорить, є нелегальні перевізники, які працюють здебільшого за маршрутами Полтава-Харків, Київ та Кременчук. На місцевому рівні, запевняє, цього явища не побороти, потрібні жорсткі міри покарання з боку держави, адже поки що штрафи незначні, та й отримати нову ліцензію можна за кілька днів. Тож вся надія – на новий Закон про транспорт, який має набути чинності влітку.

/Руслан Овчаренко, директор Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури Полтавської облдержадміністрації

Вже є законопроект, він проходить юридичні правки, маю на увазі нову редакцію закону про транспорт, також буде новий порядок ведення конкурсів, болючі проблеми, які є в цій галузі, – це відшкодування пільг/

Кошти, які отримують на пільговиків перевізники, говорить Руслан Овчаренко, у рази менші від потреби. Що ж до проведення конкурсів, відтепер обов'язковою умовою для учасників стане страхування пасажирів та наявність у салонах систем GPS-навігації.

Розповів Руслан Овчаренко і про будівництво у Полтаві нових автостанцій.

/Руслан Овчаренко, директор Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури Полтавської облдержадміністрації

Зараз на Площі Слави поблизу Південного вокзалу будується ще одна автостанція, яка працюватиме в напрямках Котельви та Сум/

Ще одну автостанцію споруджують поблизу Київського вокзалу для транспорту, що рухатиметься у напрямках Києва і Харкова. Тут полтавці зможуть купувати квитки вже з травня.

Стрічка новин