У Полтаві відкрився фестиваль сольного індійського класичного танцю

Упродовж двох днів у Полтаві триватиме фестиваль сольного індійського класичного танцю імені Саші Путрі. Цього разу – вдванадцяте. Його учасники – виконавці із Полтави, Києва, Миколаєва, Севастополя та Сімферополя. До речі, перший Всеукраїнський конкурс індійського танцю відбувся 20 років тому саме у Полтаві, багато в чому це заслуга керівника центру українсько-індійської дружби «Шанті» Світлани Грицай.

Індійські танці – справа не проста. Щоб досягти майстерності у цьому, потрібно не лише мову танцю розуміти, а й індійські міфи знати, переконані організатори традиційного фестивалю сольного індійського танцю, що вже 12-й рік поспіль проходить у Полтаві.

/Марина Курнилович, голова журі фестивалю

Коли танцюрист виконує свій танець, він має чітко доносити зміст пісні, мелодії, танцю, міфу, легенди до глядача. Правильність донесення як в технічному, так і в мімічному розумінні оцінюватиметься/

Полтава має давні традиції виконання індійського танцю. З 1972 року у місті діє центр українсько-індійської дружби «Шанті», який очолює Світлана Грицай. Цього року колектив відзначає 20-ту річницю роботи у статусі юридичної організації.

/Світлана Грицай, керівник центру українсько-індійської дружби «Шанті»

Ми спочатку вивчали ці танці, потім у нас з'явились спеціалісти. Я сама була вільним слухачем в індійському інституті/

Ось так поступово дітище Світлани Грицай – колектив «Шанті» – здобував знання, шліфував їх і нині впевнено презентує свої здібності на фестивалях та конкурсах. Полтавський фестиваль індійського танцю особливий, адже його профіль – не сучасні стилі, а класичні, народні.

/Катерина Глушкова, виконавиця індійських танців (м.Київ)

На мою думку, за складністю він не поступається контемпу, джазу і навіть класичному балету/

/Олена Лубінська, виконавиця індійських танців (м.Полтава)

Коли наші українські дівчата приїжджають до Індії навчатися, там кажуть, що у нас простіше це виходить, ніж у індіанок!/

Цього разу серед учасників фестивалю – виконавці індійських танців із Полтави, Києва, Сімферополя та Севастополя. Організатори очікують на приїзд до Полтави й посла Індії в Україні Раджив Кумар Чандер. Він, розповідають, хоче познайомитись з рідними Саші Путрі, ім'я якої ось уже 12 років носить фестиваль.

Стрічка новин