6 квітня у державі запровадять іменний продаж квитків

Навесні Південна залізниця традиційно вносить зміни до графіка руху потягів. У період свят починають курсувати нові, додаткові, аби вмістити усіх бажаючих. Проте це – не єдина новина, яка очікує на українців. Згідно із сто шістдесятою постановою Кабміну, 6 квітня у державі запровадять іменний продаж квитків. Щоб придбати проїзний документ, відтепер необхідно назвати прізвище та ім'я пасажира. А той, хто здійснюватиме поїздку, при посадці зобов'язаний пред'явити документи, які посвідчують особу. Про це та інше докладніше – у наступному сюжеті.

Відтепер при оформленні проїзних документів у квиткових касах, з використанням мобільного зв’язку, Інтернету, спеціалізованих автоматів самообслуговування прізвище та ім’я особи, яка здійснюватиме поїздку, зазначатиме той, хто замовляє та оплачує проїзні документи. Це ж саме стосується й пасажирів, які мають право на пільговий проїзд. Щоправда, при покупці квитка вони зобов'язані пред'явити відповідне посвідчення. Посадка пасажирів відбуватиметься за наявності квитків та оригіналів документів, які підтверджують особу.

/Андрій Жовковський, перший заступник начальника Полтавської дирекції залізничних перевезень

Зроблено це все, щоб запобігти перепродажу квитків, а це у нас траплялося на тих напрямках, де підвищений попит на квитки. Зараз такого не буде, бо квиток персональний/

При оформленні проїзних документів допускається три помилки у написанні імені та прізвища пасажира. Це, говорить перший заступник начальника Полтавської дирекції залізничних перевезень Андрій Жовковський, людський фактор, його не уникнути. Він запевнив: не слід хвилюватися і тим, хто придбав квитки до набрання чинності постанови.

/Андрій Жовковський, перший заступник начальника Полтавської дирекції залізничних перевезень

Квитки, які були придбані до 6 квітня, у нас попередній продаж – 45 діб, до 25 травня без прізвища будуть дійсні/

Більшості полтавців про перехід на іменні проїзні документи відомо, та до нововведення вони ставляться по-різному.

/Ми користуємось пільговим проїздом, і все-одно пред'являємо документи. Для нас нічого не змінилося/

/Я студентка і роблю це щоразу, як сідаю в поїзд, мені не доведеться звикати до нового/

/Толку не буде, бо касири зацікавлені самі, от коли автомати поставлять – інша справа/

/Це стимулює спекулянтів шукати канали, бо вони так не кинуть своїх заробітків!/

Для зручності пасажирів навесні Південна залізниця змінює графіки руху потягів. У цей період зростає кількість пасажирських перевезень. Днями почне курсувати сто сімдесят дев'ятий поїзд Полтава–Київ, з Полтави Південної він відправлятиметься о 5.50, а з Полтави Київської – о 6.20. А вже наприкінці травня залізниця перейде на літній графік. Збільшиться кількість потягів, що рухатимуться у всіх напрямках, зокрема Південному. Нині державне підприємство – у процесі реформування, мета якого – поліпшити якість обслуговування пасажирів. Одним із перших кроків стане оновлення рухомого складу. До 2020 року залізниця має вийти на новий якісний рівень.

Стрічка новин