Відсьогодні у Полтаві почали прививати котів і собак вакциною проти сказу

Наприкінці 19-го століття один із основоположників мікробіології та імунології Луї Пастер розробив вакцину проти сказу. Сучасник Пастера, французький вчений Вюльпіан, назвав цю подію «одним з прекрасніших відкриттів, що коли-небудь були зроблені, як з наукового, так і з загальнолюдського погляду». Щоб убезпечити полтавців від такого смертельно небезпечного захворювання, як сказ, щовесни котам та собакам Полтави проводять масові профілактичні щеплення. Ця кампанія стартувала сьогодні і триватиме у Ленінському та Октябрському районах міста до 12 квітня. Марина Молька з подробицями – далі.

Полтавець Микола Дронік утримує собак уже понад 20 років. За цей час, говорить, у нього були різні породи. За чотирилапими чоловік доглядає, як за малими дітьми. Сьогодні привів улюбленців на профілактичні ін'єкції проти сказу. Їх нині у Ленінському та Октябрському районах Полтави проводять у пересувних пунктах щеплення.

/Микола Дронік, власник тварин

Дома, поруч, щоб не возити. Спробуй повози автобусом усіх чотирьох! Таксист не хоче брати з тваринами/

Привела собаку на пункт щеплення домашніх тварин і Оксана Іллюченко. Тварина помітно хвилювалася, передчуваючи медичну процедуру. Та все минулося дуже швидко. Медичний огляд й необхідні матріали обійшлися Оксані майже у 17 грн. Сама ж вакцина – безкоштовна.

/Оксана Іллюченко, власниця тварини

Звертаюся до всіх людей, щоб вони любили тварин, піклувалися про їх здоров'я. Якщо вже взяли на утримання, то щоб робили щеплення і не тільки від сказу, а й від інших хвороб/

Лише за першу годину роботи (пункти щеплення, а їх чотири, і працюють з 13-ї до 19-ї) ветлікарі зробли профілактичні ін'єкції кільком десяткам хвостатих.

/Наталія Бабич, лікар-ветеринар

Всі різні, але більшість спокійні і слухняні тварини, молодці господарі, що проявили ініціативу, виходять і виносять тварин на вакцинацію/

Про проведення домашнім тваринам щеплень проти сказу полтавців інформують по-різному: постійним клієнтам, які з року в рік проводять цю процедуру чотирилапим, розсилають запрошення, решту господарів сповіщають за допомогою гучномовця.

/Іван Петров, начальник Полтавської міської державної лікарні ветеринарної медицини

Шановні власники собак та котів, ми запрошуємо вас на масові щеплення. З графіками і пунктами цих щеплень ви можете ознайомитись у місцевій пресі/

Пункти щеплень тварин працюватимуть у Ленінському та Октябрському районах до 12 квітня, а от у Київському ін'єкції котам та собакам робитимуть вже в травні. До речі, завдяки профілактичній роботі за останні кілька років на Полтавщині не реєстрували жодного випадку сказу серед домашніх улюбленців.

Стрічка новин