Комунальники готуються прикрасити полтавські клумби квітами

70 тисяч вазонів з майбутніми квітами вже є, ще 100 тисяч планують посадити. Так розповідають про свою готовність прикрасити полтавські вулиці працівники комунального підприємства «Декоративні культури». Які квіти найбільше люблять полтавці і коли вони зможуть ними милуватися на вулицях міста, дізналися і готові розповісти Інна Безугла та Олексій Гнипа.

/Інна Безугла, журналіст

Є у Полтаві таке місце, де точно знають, що весна цього року таки буде. Навіть більше. Сюди вона вже прийшла, і незабаром її принесуть полтавцям/

Весна вже прийшла, переконують у цеху квітникарства комунального підприємства «Декоративні культури». Світлана Царенко саме пересаджує чорнобривці. Вона прийшла сюди працювати 15 років тому після училища. Говорить: квітів у них дуже багато, як одно- так і багаторічних.

/Світлана Царенко, квітникар-декоратор КП «Декоративні культури» Полтавської міської ради

- Агіратум є, чорнобривці, сальвія, петунія, газанія, вербена

- А які найкрасивіші?

- Усі/

Всього у теплицях працює 5 осіб на 2 тисячі квадратних метрів закритого грунту, розповідають представники комунального підприємства. І всі вони постійно задіяні у серйозному і налагодженому процесі.

/Світлана Царенко, квітникар-декоратор КП «Декоративні культури» Полтавської міської ради

Спочатку сіємо, потім проріджуєм, потім до горщиків. І все. У нас тут вони стоять, розквітають. А далі – у місто/

Насіння для майбутньої окраси Полтави збирають самі квітникарі, а ще частину, років сім, як замовляють з Німеччини. Саме звідти отримують чисті сорти. Добрива для них теж заготовляють самі на підприємстві, розповідає майстер цеху Зоя Колодяжна. Посіяли ці майбутні весняні квіти ще восени, а висаджувати у місто їх планують у травні. Кількість розсади з роками не зменшується, втім сказати точно, скільки всього сортів квітів тут вирощують, фахівці не можуть. Говорять тільки, що стають вони кращими і в більшій кількості.

/Зоя Колодяжна, майстер цеху квітникарства КП «Декоративні культури» Полтавської міської ради

Є з великими квітками, з маленькими, коричневі, жовті, помаранчеві... І це вже 10 сортів одних тільки чорнобривців/

Галина Ібрагімова нещодавно отримала звання заслуженого ветерана комунального господарства, адже працює тут вже 16-й рік. Вона знає, як зробити життя красивішим.

/Галина Ібрагімова, квітникар КП «Декоративні культури» Полтавської міської ради

Мені подобається моя робота, те, що я роблю, взагалі люблю місто. Тому що ми садимо квіточки з найменшого – насінинки, і приємно, коли воно росте, заквітає. Всьому треба приділяти увагу, підпушить, полить. А настрій у нас хороший/

Добре знає Галина Ібрагімова і смаки полтавців, зокрема, їх квіткові уподобання.

/Галина Ібрагімова, квітникар КП «Декоративні культури» Полтавської міської ради

Петунії, бо ми їх багато вирощуємо, висаджуємо. Ця квітка любить сонце, квітне увесь час/

За місяць усе це стане окрасою міських клумб та вулиць. Деяка розсада вже квітне, і на вулиці стає тепліше, а це значить, переконують квітникарі, що незабаром її вже не ховатимуть від полтавців.

Стрічка новин