Ми продовжуємо цикл сюжетів про пам'ятники та пам'ятні знаки нашого міста

Полтаву у всі часи прославляли письменники, художники, музиканти. Крім них, помітне місце в історії міста займає постать лікаря світового рівня Миколи Скліфосовського. Цього року 6 квітня – 177-ома річниця від Дня його народження. Яким чином Микола Скліфосовський пов'язаний з Полтавою, дізнавалися наші журналісти.

Микола Васильович Скліфосовський – відомий хірург, його вважають засновником черевної хірургії в Російській імперії. Народився він у 1836 році. Ще з дитинства мав потяг до медицини.

/Віта Гармаш, зав. відділом науково-масової роботи Державного історико-культурного заповідника «Поле Полтавської битви»

Лікарем він вирішив стати ще в дитинстві, і тому після закінчення гімназії вступає до медичного факультету Московського університету, після закінчення якого в 1859 році він отримує направлення до Одеської міської лікарні/

Довгий час підвищував свою кваліфікацію за кордоном. Там познайомився з працею відомого хірурга Лістера, у якій йшлося про необхідність стерилізації хірургічних інструментів. Методику антисептики та асептики Микола Скліфосовський впроваджував і у своїй роботі. Зокрема, протягом років воєнних дій.

/Віта Гармаш, зав. відділом науково-масової роботи Державного історико-культурного заповідника «Поле Полтавської битви»

Взагалі за своє життя Микола Васильович Скіфосовський брав участь у чотирьох великих війнах як хірург і консультант шпиталів. Звичайно, він неодноразово наражав своє життя на небезпеку, і за самовідданість, за відважність 1877 року він був нагороджений орденом Святого Володимира другого ступеню/

З 1871 року Микола Васильович щоліта відпочивав під Полтавою у селищі Яківці. Саме там знаходився родовий маєток його дружини Софії Олександрівни. Свої останні роки життя Скліфосовський провів у Яківцях. Там займався господарством, вирощував виноград, яблука, груші, абрикоси. У віці 68 років Микола Васильович помер. На знак вдячності за його непосильну працю та порятунок життя тисяч людей у Полтаві спорудили пам'ятник. Відкрили його 25 травня 1979 року на території Полтавської обласної лікарні, яка, до речі, також носить ім'я великого лікаря.

Стрічка новин