У Музеї імені Котляревського відкрилася виставка «Творчість Духовність Крок до свободи»

Особливість останньої – в тому, що свої роботи тут представили близько 10 юних митців, які нині відбувають покарання у місцях позбавлення волі.

«Творчість. Духовність. Крок до свободи» – виставка різноманітних творчих робіт. Чого тут тільки немає: і вишивка хрестиком, і картини та поробки з бісеру, неймовірні експонати з паперу. Немає лише самих митців. Відвідати власну виставку у Полтавському музеї імені Івана Петровича Котляревського їм забороняє закон. Нині із різних причин хлопці відбувають покарання у Кременчуцькій виховній колонії.

/Любов Солошенко, заступник директора школи Кременчуцької виховної колонії

Євген - круглий сирота, виріс у дитячому будинку. Він не відчув маминого поцілунка, не чув татової поради. Залишився сам на сам із життям, рано став дорослим, але не зумів знайти своє місце у житті і потрапив до колонії. Тільки тут Євген переосмислив свої цінності, свої можливості. Зараз найбільшою втіхою - знаходить себе у вишивці бісером.

Максима бабуся віддала до Інтернату, бо на його очах вітчим порубав на шматки маму. Максим переважно любить роботи в двох тонах - чорним по білому. Бо, говорить, що це кольори його дитинства.

Дмитро ж у своєму житті мав усе - жив у столиці, навчався у престижному ліцеї, але вибрав інший шлях. Не чув порад вчителів, не бачив сліз мами - зараз він у колонії. Любить Дмитро роботи великого розміру, бо саме в процесі їх вишивки можна переосмислити скоєне, продумати, змоделювати майбутнє, в якому він бачить себе іншим/

Це тільки 3 приклади різних доль. Всього на виставці представлені роботи близько 10 вихованців колонії для неповнолітніх. Останні, впевнені організатори заходу МБФ «Визволення», гідні того, щоб їх почули, побачили і сприймали не через грати закладу позбавлення волі, а через призму їх творчості.

/Ілля Ківа, голова правління Міжнародного благодійного фонду «Визволення»

Мета цієї виставки - хоча б спробувати хоча б трішки змінити ставлення суспільства до цих дітей. Ви зрозумійте, діти, які створюють таку красу, в них є добре - начало чистоти і добра. Нам треба тільки побачити, підхопити і дати їм можливість змінитися/

Виставка у музеї триватиме тиждень - з 1 по 7 квітня, потім переїде до Центральної міської бібліотеки. Але і це – тільки частина великого проекту, ініційованого фондом «Визволення».

/Катерина Ківа, представник Міжнародного благодійного фонду «Визволення»

Ми постараємося, щоб якнайбільше дітей познайомилися. Сьогодні у нас на відкритті учні старших класів школи №5 та старші студенти Юридичного коледжу. Наступного тижня вони відвідають Полтавське СІЗО і поїдуть до Кременчуцької колонії/

Далі, розповідає пані Катерина, діти опишуть свої враження від побаченого, їх додадуть до листів самих вихованців колонії та підсумують таким чином цей проект.

Альона В"язнікова

Стрічка новин